Yazılar

Paket Servis Ambalaj Malzemeleri

Paket Servis Ambalaj Malzemeleri

Teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte paket servis uygulamalarının ve alışkanlığının artması, hazır yemek tüketimine olan talebin de artmasını sağlamıştır. İşletmeler, kurye hizmetini en hızlı ve uygun şekilde gerçekleştirmek için sundukları ürünleri eksiksiz biçimde ulaştırmalarını sağlayan paket servis ambalaj malzemelerini tercih ederek, müşteri memnuniyetlerini ve paketleme masraflarını azaltmaktadırlar.

Paket Serviste Hangi Ambalajlar Kullanılabilir?Paket Servis Ambalaj Malzemeleri

Paket serviste kullanılabilecek ambalaj ürünleri satılan ürünün türüne göre değişiklik göstermektedir. Çorba, sütlü ya da şerbetli tatlı gibi akışkan gıdalar için kapaklı plastik kaplar tercih edilirken; haydari, acılı ezme ya da rench sos gibi aperatifler için kendinden kapaklı sos ve meze kapları kullanılmaktadır.  Özellikle birden çok yemekten oluşan menü teslimatı gerçekleştiren işletmeler için  kullanılacak ambalaj ürünleri en az pakette en çok yemeği dökülmeden, sızdırmadan ya da şeklini bozmadan muhafaza edebilen kaplar kullanılmalıdır. Buradan hareketle kullanılabilecek paket servis ambalajları şu şekilde örneklendirilebilir;

 

  • Plastik Sızdırmaz Kap ve Kapaklar: Plastik sızdırmaz kap ve kapakların kullanılabileceği yemek ve tatlı çeşidi bir hayli fazladır. Özellikle dökülebilecek ve sızdırabilecek ana yemeklerde oldukça pratik bir kullanıma sahip olan plastik kaplar, teslimat sırasında içine konan yiyeceği dışarıya karşı muhafaza ettiği gibi paket dışına taşmasının da önüne geçer.
  • Microwave Kaplar: Mikrodalga fırınlar kullanımı her geçen gün artan pratik bir mutfak cihazıdır. Evlere paket servisi yapan gıda işletmeleri gerek mesafeden gerek yemeğin türünden dolayı soğuyan yemekler için mikrodalgaya girebilen plastik kapları tercih ederek, müşteri memnuniyetlerini artırmayı hedeflemektedir. Microwave kaplarda kırmızı ve beyaz et içeren ana yemekler ya da aperatif fast food yiyecekler kullanılabilirken; kullan at özellikte olduğu için yemekten sonra da müşterilere kolaylık sağlar.
  • Salata Kap ve Kapakları: Günümüzde yalnızca vejetaryen ya da vegan menüye sahip gıda işletmelerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Bitkisel gıdanın bel kemiği olan salatalar için özel üretilen salata kapları, salataların havayla ilişkisini keserek bozulmanın ve çürümenin de önüne geçmektedir. Ayrıca, kolayca taşınabilir olması sebebiyle paketleme esnasında da avantajlı bir üründür. Kafe, restoran ve salata yapan diğer gıda işletmeleri de salata kap ve kapaklarını sıklıkla tercih etmektedir.
  • Karton Dondurma Kap ve Kapakları: Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurmalar yemek sipariş ve kurye uygulamalarının da yaygınlaşmasıyla artık evlere servis edilebilen bir tatlı türü haline gelmiştir. Dondurmanın belirli bir sıcaklıkta erimesi hem işletmenin hem de müşterinin memnuniyetsiz olabileceği bir durum olduğu için dondurmayı dışarıda sıcaklıktan koruyan karton dondurma kabı ve kapakları, dondurma servisi ve teslimatı yapan işletmeler için en önemli ambalaj ürünlerinden biridir. 

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır sızdırmaz taşıma kapları, oval plastik servis kapları, sos ve meze kapları, plastik salata kapları, plastik kapaklı bardaklar, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi birçok ambalaj ürününü müşterilerine sunmaktadır. Kahyaoğlu Plastik ürün, hizmet ve çözümlerine dair detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bölmeli Plastik Kap Kullanım Alanlar ve Faydaları

 

Bölmeli Plastik Kap Kullanım Alanlar ve Faydaları

Restoran, lokanta veya kafelerin menülerinde yer alan yiyecekleri elden veya paket servis siparişi aracılığıyla müşterilere iletmesi, gıda işletmelerine özel üretilen ambalaj ürünleriyle sağlanmaktadır. İçine konan yiyeceği sıcak veya soğuk tutmaya, dışsal bir etmenden korumaya ve sızdırma veya dökülme olmadan müşteriye ulaştırmaya yarayan gıda kapları tek kullanımlık olup %90’ı geri dönüştürülebilir nitelikte maddelerden meydana gelmektedir

 

Bölmeli plastik kaplar, menüsünde birden fazla yiyecek içeren gıda işletmeleri tarafından tercih edilen kullanışlı ve pratik ambalajlardır. Metal tabldot kullanımından esinlenerek yapılan bu plastik kaplar, katı veya sulu yiyeceklerin ayrı bölmelere koyularak işletmelerin her bir ürün için ayrı kap kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Özellikle son yıllarda fast food işletmeleri ana yemeğin yanında salata ya da sos ikramı ile müşterilerini memnun etmektedir. Bölmeli plastik kaplar bu ikramların konabilmesine olanak sağlayan kullanışlı ürünlerdendir.

 

Bölmeli plastik kaplara, son yıllarda evlerde kullanımı artan mikrodalga fırınlara özel üretilen kaplar da eşlik etmektedir. Mikrodalga fırınlar, birkaç dakikalık sürede içine konan yiyeceği ısıtmaya yarayan cihazlardır. Bölmeli mikrodalga kapları, katı ve sıvı yiyecekleri bir kerede ısıtmaya yarayan ve insan sağlığına zarar vermeyen kullanışlı kullan at ambalaj ürünlerindendir.

 

Gıda işletmeleri, yiyeceklerin uzun süre taze ve yenebilir kalmasını sağlamak için plastik ambalaj tercih etmektedir. Kapaklı ve bölmeli plastik kaplar kanserojen bir madde içermediği gibi, kurye taşımacılığı sırasında tümsek veya hız sebebiyle içine konan yemeğin dökülmesini, sızdırmasını ya da ezilmesini de engelleyerek müşteride iyi bir izlenim yaratmaktadır. 

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır bölmeli plastik kap, plastik çatal, bıçak ve kaşık, paket servis ve microwave kap, salata kabı ve kapağı, şarküteri ve meze kabı, plastik salata kapları, plastik servis kapları, plastik ve karton bardak gibi hızlı tüketimde kullanılan ambalaj ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Ürün, hizmet ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

isletmeler için paket servis

Türkiye’de Fast food tüketimi gün geçtikçe artıyor. Pandeminin tüm üretim ve tüketim ilişkilerini yeniden şekillendirmesi ile özellikle paket ürün taşımacılığı yapan gıda işletmeleri için kullanılan ürünler ise ayrı bir öneme bürünmüştür. Paket servis ürünleri birçok farklı amaca hizmet etmektedir.

pandemi paket servis kapları

Kahyaoğlu Plastik, her alanda olduğu gibi paket servis ürünleri alanında da teknolojiyi yakından takip ederek müşteri portföyünün istek ve ihtiyacına göre paket servis ürünlerinin satışını yapmaktadır. Kullanımı kolay paket servis ürünleri, ev ve işyerlerine yemek, içecek,salata vb. ve içecek servisi yapan cafe, lokanta, vb. işletmeler tarafından hem kullanımı pratik olduğu için hem de maliyeti yönünden avantajlı olduğu için tercih edilmektedir.

microwave kaplar

Hayatımıza oldukça hızlı dahil olan paket servis ürünleri, hızla yayılarak rekabeti arttırmaktadır. İşletmeler bu rekabet içerisinde müşterilere daha kolay ve konforlu bir kullanım sunarak tercih edilebilirliği arttırmak istemektedir. Paket servis ürünleri kullanan işletmeler, içecek ve gıda gibi ürünleri kullanışlı ve sızıntı yapmayacak şekilde ambalajlar tercih ederek kullanmaktadır.

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Günümüzde paket servisinin yaygınlaşması ile kullanıcıya ulaştırılması gereken gıdaların taşınması ve korunmasında kolaylık sağlayan karton ve plastik gıda ambalajların kullanımı bir hayli artış göstermektedir. İnsanların güvenli yiyecekler tüketmesi ve yiyeceklerin korunarak evlerine kadar taşınması konusunda tercihleri gıda ve ambalaj sektörünün oldukça gelişmesine fırsat sağlamıştır.

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Peynir, zeytin, salam, sucuk, sosis vb. yiyecek ürünlerinin satıldığı dükkanlar şarküteri dükkanı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde büyük alışveriş merkezlerin sayısının artması ve her türlü ürün ve eşyaya ulaşım imkanı sağlayan marketlerin yaygınlaşmasıyla söz konusu olan bu alışveriş mekanlarında şarküteri bölümleri açılmıştır.

pandemi paket servis kapları

Self-servis hizmet anlayışının artması ve cafe, restoran gibi mekanlarda sıkça kullanılması önümüze birçok farklı yeni kavramı getirmektedir. Bunlardan biri olan yemek ve içecek servisi, kurye taşımacılığı ile kullanıcılar birçok avantaj sağlamaktadır. Özellikle sipariş ile belirli zaman dilimi içerisinde istenilen mekana sağlanan bu servis imkanı

Paket Servis Ürünlerinde Frozen Bardaklar

Paket servis ürünleri arasında yer alan frozen bardaklar özellikle yaz aylarında cafe, AVM, büfe veya kullan at ambalaj kullanan ve paket servis hizmeti veren diğer işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Kahyaoğlu Plastik Paket Servis Ürünleri

Paket servis ürünleri alanında gelişen teknolojiyi yakından takip eden Kahyaoğlu Plastik, müşteri portföyünün istek ve ihtiyacına yönelik paket servis ürünlerinin satışını yapmaktadır.