Yazılar

Havaların iyiden iyiye ısındığı bugünlerde “takeaway” olarak tabir edilen “al-götür” hizmet türü cafe, restaurant ve büfe karavanlarında tekrar kendini gösterdi. Soğuk içecek satışlarının hem dükkanlarda hem de paket serviste ciddi bir ivme kazandığı küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin tümünde ciddi bir kullanım kolaylığı sağlayan frozen bardakları, işletmeler için oldukça faydalı bir çözümü ifade eder.

Frozen Bardak KullanımıPlastik Frozen Bardağı

Son 5 yılda kafe ve paket servis uygulamalarının yükselişi herkesin malumu. Pandemi nedeniyle kafe, restoran ve barlarda uygulanan kısıtlamaların aşamalı olarak kaldırılmasıyla mekanlarda ciddi bir sirkülasyonun sağlandığı da görünmektedir. Geleneksel sunum çeşitlerinde uzun yıllar yer edinen porselen ve cam bardak çeşitleri, ambalaj üretim ve kullanım teknolojilerinin gelişmesiyle demode hale gelmiştir. “Kullan-at” olarak tabir edilen plastik kap ve bardaklar bu aşamada önemli faydalar sağlayan akılcı bir çözüm olarak karşılık bulmaktadır.

Frozen bardakları olarak bilinen bombe kapaklı plastik bardaklar, yalnızca frozen sunumunda değil; milkshake, frappe, smoothie, limonata ve atom meyve suyu gibi diğer soğuk meşrubatlarda da kullanılabilmektedir. İşletmelerin sattıkları ürün veya sundukları hizmete göre kendi içinde boy, en ve kalınlık standardı bulunan frozen bardakları, çift duvarlı ve kalın yapıları sebebiyle son yılların en popüler ürünlerinden biridir.

Frozen Bardak Kullanımının Avantajları

Frozen bardaklarının yanı sıra hemen hemen tüm plastik ambalaj ürünlerinde geri dönüştürülebilirlik önemli bir etkendir. Hızla artan nüfus ve kentleşmenin bir sonucu olarak doğa dostu uygulamalara olan ihtiyaç her geçen gün gelişme göstermektedir. Buradan hareketle, %95 oranında geri dönüştürülebilirlik oranına sahip olan frozen bardak ve kapakları, işletmelerin ve vatandaşların gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri kullanışlı bir ürün olarak kabul edilmektedir.

Frozen bardaklar yalnızca dükkan merkezli satışlarda değil paket serviste de oldukça avantajlı bir kullanıma sahiptir. Online yemek sipariş ve kurye uygulamalarının yaygınlaştığı günümüzde teslimatın kusursuz gerçekleştirilmesi için ambalaj ürünlerinin kaliteli ve sızdırmaz nitelikte olması gerekir. Frozen bardaklar, kurye çantasında bölmeli raflara kolaylıkla yerleştirilebileceğiniz avantajlı bir üründür.

Sektöründe yıllardır yer alan Kahyaoğlu plastik; karton bardak, baskılı karton bardaklar, kapaklı karton bardak, çift duvarlı bardak, double wall bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, frozen bardak, baskılı şeffaf bardaklar, soğuk karton bardaklar, sıcak karton bardaklar, plastik meze kapları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimizi detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

soğuk içecek bardakları, şeffaf bardaklar kullanım alanlaro

Gıda ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere birçok sektörü etkileyen bu yeniliklerden biri olan paket servis kapları çeşitlerine ayrılmaktadır. Kullanıcıların yaşam standartlarının değişimi, kentleşme ile birlikte yeme, içme alışkanlıklarının değişimi ile beraber hayatımızda yer edinen ev, işyeri gibi yerlere paket servis hizmetleri olgusu fazlasıyla gelişmiştir. Bu paket servis hizmetlerinde gıdanın kullanıcıya ulaşmasını sağlayan paket servis kapları oldukça önemlidir. 

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Peynir, zeytin, salam, sucuk, sosis vb. yiyecek ürünlerinin satıldığı dükkanlar şarküteri dükkanı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde büyük alışveriş merkezlerin sayısının artması ve her türlü ürün ve eşyaya ulaşım imkanı sağlayan marketlerin yaygınlaşmasıyla söz konusu olan bu alışveriş mekanlarında şarküteri bölümleri açılmıştır.

Baskılı Şeffaf Bardakların Kullanım Alanları

Baskılı şeffaf plastik bardaklar sayesinde içecek tüketimi daha kolay ve pratik bir biçimde gerçekleşmektedir. Hızlı tüketimin gerektirdiği bir ihtiyaç olan baskılı şeffaf bardaklar, kapaklı bardak olma özelliği

Kahyaoğlu Plastik Paket Servis Ürünleri

Paket servis ürünleri alanında gelişen teknolojiyi yakından takip eden Kahyaoğlu Plastik, müşteri portföyünün istek ve ihtiyacına yönelik paket servis ürünlerinin satışını yapmaktadır.

Kapaklı Karton Bardak Nedir?

Frozen bardak, soğuk içeceklerin müşteriye sunumunda kullanılan gıda ambalajlarından birisidir. Ambalaj teknolojilerinin gelişmesi ve kullanımının yaygınlaşması pek çok işletmenin gıda ürünlerinin servislerinde bu ürünleri kullanmasında etkili olmaktadır.