Yazılar

Gıdaya Uygun Plastik Ambalajlar Kahyaoğlu İzmir Plastik Ambalaj

Teknolojinin ilerlemesi ve online yemek sipariş ve kurye uygulamalarının gelişmesi nedeniyle gıda endüstrisi her geçen gün hızla gelişim göstermektedir. Gıda işletmeleri tarafından hazırlanan siparişlerin hem müşteri memnuniyetini hem de şirket giderlerini olumsuz etkilememesi için taşınması hayati önem taşımaktadır. Bu aşamada plastik gıda kapları işletmeler için kolay ve pratik bir çözüm olarak karşılık bulmaktadır.

Plastik Gıda KaplarıGıdaya Uygun Plastik Ambalajlar Kahyaoğlu İzmir Plastik Ambalaj

Plastik gıda kapları son birkaç yıl içinde kullanımı astronomik ölçülerde artan bir ambalaj ürün grubunu ifade eder. Sıcak, soğuk, şerbetli vb. tüm yiyecek ve içecek türlerine göre özel üretilen plastik gıda kapları, yiyeceklerin hijyenik biçimde müşterilere ulaştırılmasında etkin bir rol oynuyor. Pandemi nedeniyle paket servisçiliğin tüm gıda işletmeleri tarafından kullanılması da bu ambalaj ürünlerine olan talebi artırmıştır.

Hızlı tüketim alışkanlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca insana hitap eden dev bir sektördür. Öylesine ki yerelde hizmet veren online yemek sipariş ve kurye uygulamaları bugün dünyanın muhtelif yerlerinde milyar dolarlık bir hacim ile değerlendirilmektedir. Bu başarılı girişimlerde şüphesiz müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik ambalajlama ve paketleme uygulamalarının titizlikle yerine getirilmesi vardır.

Plastik gıda kapları içine konan yemeği, aperatifi, tatlıyı veya meşrubatı akma, dökülme, sızma veya koku geçirmeye karşı muhafaza eder. Bunun yanı sıra özellikle kendinden kapaklı plastik kaplarda dışsal etkenlerin tamamen siparişten uzaklaştırılması, hijyenik ve temiz bir hizmet anlayışının müşterilere gösterilmesini de sağlamaktadır.

Plastik Gıda Kaplarının Avantajları

Geleneksel ambalaj sanayinde yaşanan üretim, dağıtım ve kullanım sonrası işletim uygulamaları günümüzde yerini çevre dostu faaliyetlere bırakmıştır. Buna göre, standart bir plastik gıda kapları %95 oranında geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmektedir. Hem işletmelerde hem de kentin atık toplama bölgelerindeki geri dönüşüm işleme birimleri, doğa zayiatını minimuma indirecek çözümler ilkesinde buluşmaktadır.

Plastik gıda kapları ürün türüne göre onlarca çeşide ayrılmakla beraber başlıca plastik kap türleri şu şekilde örneklendirilebilir;

Plastik servis kapları,
Plastik meze ve sos kapları,
Plastik tatlı kapları,
Plastik salata kapları,
Plastik çorba kaseleri,
Plastik sızdırmaz kaplar.

Sektöründe yıllardır yer alan Kahyaoğlu Plastik karton bardak, baskılı karton bardak, kapaklı karton bardak, çift duvarlı bardak, frozen bardak, sıcak karton bardak, baskılı şeffaf bardak, double wall bardak, soğuk karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, plastik meze kapları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimizi detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Salata Kaseleri!

Günümüzde yalnızca restoran veya kafelerde değil hayatımızın her alanında kullanım kolaylığı sağlayan tek kullanımlık gıda kapları, işletmeler ve tüketiciler tarafından tercih edilen pratik ambalaj ürünleridir. Tek kullanımlık salata kaseleri ise içine konan salatayı taze ve hijyenik tutmaya yarayan kullan at paketlerden yalnızca biridir. 

Salata Kaselerinin Kullanım Alanları

Salata kaselerinin kullanıldığı alanlar ağırlıklı olarak salata ve salata türevlerinin üretimi gerçekleştirilen gıda işletmeleridir. Son yıllarda yalnızca vejetaryen ve vegan menüye sahip olan kafe veya restoranlar, kullan at salata kaseleriyle müşterilerinin sağlıklı ve lezzetli yiyecekler edinmesini sağlıyor. Pandemi ile birlikte gıda işletmelerinin kapatılması ya da kısıtlanması vatandaşların, evden sipariş vermelerine sebep olmuştur. Hal böyle olunca teslimat sırasında yiyeceklerin dökülmesini veya sızdırmasını engelleyen gıda kapları, paket servis yapan işletmelerin en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Tek Kullanımlık Salata Kaselerinin Özellikleri

Salata kaseleri, içine konacak olan onlarca farklı salata için çeşitlere ayrılmaktadır. Kapaklı ve kapaksız olmak üzere oval, kare veya sekizgen formda salata kaseleri hem kendinden kapaklı hem de tak-çıkar kapaklı türlere sahiptir. Hemen hemen tüm salata çeşitlerinde zeytinyağı kullanılmaktadır. Buradan hareketle kapaklı salata kasesinin tercih edilme sebepleri arasında, zeytinyağının sızdırmasını engellemek de vardır. 

Akdeniz salatası veya brokoli salatası gibi birden çok malzemeden oluşan karışık salatalar dışında havuç, marul, domates ve peynir gibi malzemelerin ayrı ayrı bölmelere koyulduğu sekizgen salata kapları da son zamanlarda popüler ambalaj ürünlerindendir. Nar ekşisi, acı sos veya baharatların ayrı ayrı sos ve meze kapları yerine tek bir kapta müşteri teslim edilmesi için bu tek kullanımlık kaplar oldukça kullanışlıdır. Salata kapları 750, 1000 ve 1500 gram olmak üzere farklı boyutlarda standartlara sahiptir. Kullanım kolaylığı sağladığı kadar şeffaf veya mat siyah seçeneğiyle de şık bir görünümü vardır.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, karton kase ve kapakları, microwave kaplar, sızdırmaz taşıma kapları, sıcak karton kaplar, sos ve meze kapları, silindir kutular gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

En Kullanışlı Restoran Paket Servis Malzemeleri

Restoranların Kullanabileceği Paket Servis Ürünleri Nelerdir?

En Kullanışlı Restoran Paket Servis MalzemeleriPandemi nedeniyle faaliyetlerine ara verilen restoranlar, evlere paket servis teslimatı ve al-götür yöntemiyle hizmet vermektedir. Yemek sipariş uygulamalarının ve web sitelerinin kullanım oranı da arttığı için, yemek paketleme ürünlerine olan ilgi de aynı oranda artmıştır. İyi bir müşteri deneyimi için yiyeceklerin eksiksiz, taze ve sıcak şekilde teslim edilmesi, gıda işletmelerinin öncelikli sorumluluklarından biridir. Buradan hareketle restoranların paket serviste kullanabileceği gıda ambalajlarından bazılarını inceleyeceğiz.

Sızdırmaz Taşıma Kapları

Müşterilerden işletmelere yöneltilen eleştirilerin başında, teslimat sırasında yiyeceklerin dökülmesi ya da sızdırması sorunu gelmektedir. Sızdırmaz taşıma kapları özellikle çorba ya da şerbetli tatlı gibi akışkan yapıdaki gıdaların paket dışına çıkmasına engel olan kapaklı kullan at plastik ürünlerdir. Ayrıca, içerisine konan sıvının hijyenik biçimde ulaştırılmasına da hizmet etmektedir.

Oval Plastik Servis Kapları

Tavuk, balık ya da kırmızı et içeren ana yemekler, müşteri deneyimini üst seviyeye çıkarmak için özenle hazırlanmış sunumlar eşliğinde teslim edilir. Kurye teslimatı sırasında hız veya tümsek sebebiyle sunum için hazırlanan emeğin tümü boşa gidebilir; yemeğin görüntüsü tamamen bozulabilmektedir. Bunun önüne geçmek için hem içine konan yemeğin sıcak kalmasını sağlayan hem de şeklinin bozulmasını önleyen oval plastik kaplar, restoranların sıklıkla tercih ettiği ambalaj ürünlerindendir.

Sos ve Meze Kapları

Türk usulü fast food yiyeceklerden biri olan çiğ köftenin yanında görmeye alıştığımız nar ekşisi, acı sos ve turşu sos ve meze kaplarına konarak müşteriye iletilir. Bunun yanı sıra döner, hamburger ya da çorba gibi diğer yiyeceklerde de ketçap, mayonez ya da sirkeli sarımsak sosu gibi birçok sos ve mezenin konulabileceği bu kaplar paket içinde çok yer kaplamayan, ürünü hijyenik tutan kullan at ambalaj ürünlerindendir.

Plastik Salata Kapları

Günümüzde vegan kafe ve restoranların sayısı gitgide artmaktadır. Hatta bazı vejetaryen kafelerde al-götür salata hizmeti dahi verilmektedir. Salatalar, kapalı bir ortamda muhafaza edilmediği taktirde tazeliğini kaybeden ve çürüyen gıdalardır. Bu soruna çözüm, tek kullanımlık plastik salata kaplarıyla sağlanmaktadır. Kapaklı salata kaplarının kullanım alanı pratik ve ucuz olmaları sebebiyle artmaktadır.

Plastik Kapaklı Bardaklar

Restoranlar kahvaltı servislerinde ve öğle yemeklerinde taze sıkım meyve suyu temin etmektedirler. Yüksek besin değeri içeren doğal meyve sularının muhafazası ve teslimatı için plastik ve bombe kapaklı bardaklar kullanılmaktadır. Bardağın ağzı sıkıca kapatıldığı vakit herhangi bir çarpma ya da delinme olmadığı vakit, içindeki meşrubatın dökülmesine imkan yoktur. Bu haliyle paket servis taşımacılığında da gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir kullan at bardak ambalajıdır.

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır sızdırmaz taşıma kapları, oval plastik servis kapları, sos ve meze kapları, plastik salata kapları, plastik kapaklı bardaklar, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi birçok ambalaj ürününü müşterilerine sunmaktadır. Kahyaoğlu Plastik ürün, hizmet ve çözümlerine dair detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Plasti̇k Salata Kaplarının Kullanım Alanları

Pek çok bölgede paket servisin yaygınlaşması ile gıdaların taşınma ve korunmasını kolaylaştıran karton ve plastik gıda ambalajları artık her işletmenin ciddi ihtiyacı olmuş durumda. Kullanımı kolay plastik kapların ambalaj sektöründe ciddi gelişmesi ve ilgi görmesinin en belirgin sebeplerinden birisi eve teslim edilmesi istenilen gıdaların, ürünlerin sağlıklı bir biçimde taşınmasını ve bunun yanında, içerisinde bulunan ürünleri çevre etkenlerinden oluşacak herhangi bir yabancı maddeden korumasıdır.

plastik salata kabı üretimi,salata kabı

Hızlı tüketim alışkanlıklarının bir sonucu olarak karşımıza her zaman çıkan tek kullanımlık salata kapları ( plastik ve karton ) restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir materyaldir. Kullanıcının dilediği şekilde kolay ve hızlı kullanım olanağı sağlamakta olan salata kapları hem kullanım kolaylığı sağladığı kadar da kullan – at kullanım şekliyle oldukça tercih edilmekte ve hızlı bir şekilde tüketilmektedir.

PAKET SERVİS KAPLARININ ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Hızın ve sürekliliğin hakim olduğu günümüz dünyasında kişiler oldukça hızlı yaşam tarzları geliştirmeye başlamıştır. Hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu içerisinde yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde bu bağlamda kullanıcılara uygun yenilikler oluşturmuştur. 

Gıda Endüstrisinde Plastik Kapların Kullanımı

Gıda endüstrisi gün geçtikçe hızla ilerleyen olan bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Gıda endüstrisi içerisinde yer alan, gıdaların kullanıcıya taşınması sırasında rol oynayan kaplar ise teknolojinin gelişmesi ile beraber çeşitlenmektedir. Birçok farklı çeşidi ile işletmelere kullanım kolaylığı sağlayan bu kaplardan biri de plastik kullanım kaplarıdır. Plastik kullanım kapları, bu endüstri içerisinde çeşitli kullanım alanına sahiptir.

Plasti̇k Salata Kaplarının Kullanım Alanları

Günümüzde değişen tüketim alışkanlarının bir sonucu olarak karşımıza çıkan plastik salata kapları, restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir gıda materyalidir. Hızlı tüketimin kullanıcısının dilediği pratik ve hızlı kullanımı sağlamakta olan plastik salata kapları hem kullanım kolaylığı sağlaması aynı zamanda da kullan-at kullanım şekli ile oldukça sık tercih edilmektedir.

Plastik meze kaplarından şarküteri kaplarına, plastik salata kaplarından bölmeli plastik tabldotlara, plastik tabaklardan kapaklı gıda kaplarına kadar pek çok farklı şekilde kullanılmak için üretilebilen plastik gıda ambalajları, gerek gıda üreticisi gerekse tüketicisine