Yazılar

Plastik Meze Kapları

 Değişen dünya düzeniyle birlikte trendler ve alışkanlıklar da değişmekte, hayatımıza yeni şeyler girmektedir. Teknolojinin gelişimi bu değişime katkı sağlamakta, insanlar da hayatlarını buna entegre etmektedir. Özellikle Covid – 19 ile birlikte iş ve özel hayattaki değişiklikler, bazı alışkanlıkları da değiştirmiştir. Nasıl mı?

 

Plastik Meze KaplarıPandeminin etkisiyle birçok şirket evden veya uzaktan çalışma olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Dönem dönem dünyanın birçok bölgesinde ülkeler sokağa çıkma yasakları ve kapanma gibi kısıtlamalar getirmiştir. Restoranların kapalı olması ve insanların da evden çalışması, paket servisin önemini büyük ölçüde arttırmıştır. Hal böyle olunca, restoranlar beğenilen yemeklerini plastik kaplar ve plastik meze kapları aracılığıyla müşterilerine ulaştırmaktadır. 

 

Plastik meze kaplarının başlıca özelliği; sıcağa dayanıklı olmasıdır. Soğuk ve sıcak mezelerin rahatlıkla muhafaza edilebilmesi için özenle üretilen bu kaplar, yağlı ya da akışkan özellikteki gıdalar için de sızdırmaz ve dökülmez özellikte olmalıdır. Tek kullanımlık olmalarından ötürü son derece kullanışlı olan plastik meze kapları, kolay taşınabilir şekilde dizayn edilmektedir. 

 

Plastik meze kapları, küçük, orta ve büyük işletmelerin hepsinde oldukça tercih edilir bir üründür. Bunun sebebi; hem bulaşık derdinden kurtuldukları için zaman tasarrufu etmeleri hem de taşıma ve dağıtım gibi süreçleri çok daha pratik ve hızlı yapabilmeleridir. Kapaklı olmaları sebebiyle hem ürünün sıcak kalmasını hem de kişilerin çok daha hijyenik bir şekilde tüketmesini sağlar. 

 

Plastik meze kaplarının hammaddesi genellikle polipropilendir. Küçüklük ve büyüklükleri farklı kullanım alanlarına göre değişmektedir. Plastik meze kapları olarak üretilseler de yoğurt ve tatlı gibi farklı gıdalarda da kullanılabilmektedir.

 

Kahyaoğlu Plastik, plastik meze kaplarını farklı tarz ve modellerde de üretmektedir. Böylelikle işletmeler tarafından da oldukça beğenilmekte, talep görmektedir. Üretim ağırlıklı olarak şeffaf renkte yapılsa da isteğe bağlı olarak kabın rengi değişebilmektedir. 

 

Kahyaoğlu Plastik, faaliyetlerine başladığı andan itibaren paket servis kapları, plastik meze kapları, şeffaf bardak, take away bardak, plastik bardak, frozen bardak, plastik servis kapları ve baskılı şeffaf bardak gibi hızlı tüketim araçlarını müşterilerin talep ve beğenisine uygun olarak üretmektedir. İhtiyacı karşılamaya yönelik pratik çözümler sunmanın yanı sıra beklentiyi de en iyi şekilde karşılamaya odaklanmıştır.

plastik salata kabı üretimi,salata kabı

Hızlı tüketim alışkanlıklarının bir sonucu olarak karşımıza her zaman çıkan tek kullanımlık salata kapları ( plastik ve karton ) restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir materyaldir. Kullanıcının dilediği şekilde kolay ve hızlı kullanım olanağı sağlamakta olan salata kapları hem kullanım kolaylığı sağladığı kadar da kullan – at kullanım şekliyle oldukça tercih edilmekte ve hızlı bir şekilde tüketilmektedir.

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Peynir, zeytin, salam, sucuk, sosis vb. yiyecek ürünlerinin satıldığı dükkanlar şarküteri dükkanı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde büyük alışveriş merkezlerin sayısının artması ve her türlü ürün ve eşyaya ulaşım imkanı sağlayan marketlerin yaygınlaşmasıyla söz konusu olan bu alışveriş mekanlarında şarküteri bölümleri açılmıştır.

Hızlı tüketim materyallerinin günümüzde sıklıkla kullanılması ile hayatımızda önemi artan plastik ve karton kaplar çeşitli gıda tüketiminin sağlanması adına gıdanın taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle eve paket servis ve self-servis kültürünün artması ile kullanımı artan plastik kaplar, insan sağlığı açısından da olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Kullan- at ürün gamı içerisinde yer alan plastik kap kullanımları

PAKET SERVİS KAPLARININ ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Hızın ve sürekliliğin hakim olduğu günümüz dünyasında kişiler oldukça hızlı yaşam tarzları geliştirmeye başlamıştır. Hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu içerisinde yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde bu bağlamda kullanıcılara uygun yenilikler oluşturmuştur. 

Gıda Endüstrisinde Plastik Kapların Kullanımı

Gıda endüstrisi gün geçtikçe hızla ilerleyen olan bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Gıda endüstrisi içerisinde yer alan, gıdaların kullanıcıya taşınması sırasında rol oynayan kaplar ise teknolojinin gelişmesi ile beraber çeşitlenmektedir. Birçok farklı çeşidi ile işletmelere kullanım kolaylığı sağlayan bu kaplardan biri de plastik kullanım kaplarıdır. Plastik kullanım kapları, bu endüstri içerisinde çeşitli kullanım alanına sahiptir.

Plasti̇k Salata Kaplarının Kullanım Alanları

Günümüzde değişen tüketim alışkanlarının bir sonucu olarak karşımıza çıkan plastik salata kapları, restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir gıda materyalidir. Hızlı tüketimin kullanıcısının dilediği pratik ve hızlı kullanımı sağlamakta olan plastik salata kapları hem kullanım kolaylığı sağlaması aynı zamanda da kullan-at kullanım şekli ile oldukça sık tercih edilmektedir.

Plastik meze kaplarından şarküteri kaplarına, plastik salata kaplarından bölmeli plastik tabldotlara, plastik tabaklardan kapaklı gıda kaplarına kadar pek çok farklı şekilde kullanılmak için üretilebilen plastik gıda ambalajları, gerek gıda üreticisi gerekse tüketicisine

Plastik Ambalajların Kullanım Alanları Nelerdir?

Dünyada yaşanan teknolojik gelişmeler insanların hayatında pek çok değişikliğe neden olduğu gibi ürünlerin saklanmasında, korunmasında, taşınmasında sıklıkla kullanılan ambalajların sektöründe de köklü değişikliklere neden olmuştur.

Doğada çözünebilen plastik ambalaj üretimi çevreye olan duyarlılığımızdan ve sorumluluğumuzdan kaynaklanmaktadır. Çevre dostu ambalaj kullanımı arttıkça plastik ambalaj kullanımı katlanarak azalacaktır.