Plastik Kapların Kullanım Alanları Nedir?

Hızlı tüketim materyallerinin günümüzde sıklıkla kullanılması ile hayatımızda önemi artan plastik ve karton kaplar çeşitli gıda tüketiminin sağlanması adına gıdanın taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle eve paket servis ve self-servis kültürünün artması ile kullanımı artan plastik kaplar, insan sağlığı açısından da olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Kullan- at ürün gamı içerisinde yer alan plastik kap kullanımları sıklıkla çevrede uzun zaman içerisinde yok olmakta fakat geri dönüşüm seçenekleri ile doğaya verilecek zarar en aza indirilmektedir. 

Plastik kaplar içerisinde birçok ürün çeşidini almaktadır. 

Sıcak paket servis kapları, plastik meze kapları,sütlü tatlı kap ve kapakları, plastik köşeli kaseler, sos kap ve kapakları, şarküteri zeytin kapları ve  plastik salata kapları gibi çeşitli ürün çeşidi bulunan plastik kaplar kullanım alanı olarak oldukça geniş bir kitleye hitap etmektedir. Sıklıkla hazır tüketim gıdalarında tercih edilen plastik kaplar aynı zamanda self- servis ev yemekleri restoranlarında da kullanılmaktadır. Plastik kaplar özellikleri gereği  taşıma sırasında herhangi bir akma ve sızıntı yaşatmamaktadır. Kullanıcıların hizmet kalitesinden memnun olmasını sağlayan bu sızdırmaz plastik kaplar ile aynı zamanda yağmur, toz gibi dış etkenlerden gıda korunmaktadır. Bu koruma sayesinde sağlıklı ve rahat bir tüketim sağlanmaktadır. 

Hızlı tüketimin oldukça artması ile birlikte işletmeler ve müşteriler tarafından tercih edilmekte olan plastik kaplar kullanım alanları gereği oldukça geniş bir alanı ifade etmektedir. Çeşitli gıda ürünleri, meze, atıştırmalıklar ve içeceklerin saklanması ve kullanıcıya rahatlıkla iletilmesi aşamasında yer alan plastik kap ve şeffaf plastik bardak çeşitleri günümüzde pratik bir çalışma ve kullanım sistemini oluşturmaktadır. 

Sektöründe uzun yıllardır İzmir’de çalışmalarını sürdüren Kahyaoğlu Plastik; plastik kap, şeffaf plastik bardak, baskılı karton bardak, kapaklı karton bardak, şarküteri zeytin kapları, plastik meze kapları, plastik köşeli kaseler, sos kap ve kapakları, sızdırmaz plastik kaplar, frozen bardak, paket servis ürünleri, huhtamaki bardak, double wall bardak, çift duvarlı bardak ve baskılı şeffaf bardak gibi çeşitli ürün yelpazesini müşterilerine sunmaktadır.

Kahyağlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.