Yazılar

Gıdaya Uygun Plastik Ambalajlar Kahyaoğlu İzmir Plastik Ambalaj

Teknolojinin ilerlemesi ve online yemek sipariş ve kurye uygulamalarının gelişmesi nedeniyle gıda endüstrisi her geçen gün hızla gelişim göstermektedir. Gıda işletmeleri tarafından hazırlanan siparişlerin hem müşteri memnuniyetini hem de şirket giderlerini olumsuz etkilememesi için taşınması hayati önem taşımaktadır. Bu aşamada plastik gıda kapları işletmeler için kolay ve pratik bir çözüm olarak karşılık bulmaktadır.

Plastik Gıda KaplarıGıdaya Uygun Plastik Ambalajlar Kahyaoğlu İzmir Plastik Ambalaj

Plastik gıda kapları son birkaç yıl içinde kullanımı astronomik ölçülerde artan bir ambalaj ürün grubunu ifade eder. Sıcak, soğuk, şerbetli vb. tüm yiyecek ve içecek türlerine göre özel üretilen plastik gıda kapları, yiyeceklerin hijyenik biçimde müşterilere ulaştırılmasında etkin bir rol oynuyor. Pandemi nedeniyle paket servisçiliğin tüm gıda işletmeleri tarafından kullanılması da bu ambalaj ürünlerine olan talebi artırmıştır.

Hızlı tüketim alışkanlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de milyonlarca insana hitap eden dev bir sektördür. Öylesine ki yerelde hizmet veren online yemek sipariş ve kurye uygulamaları bugün dünyanın muhtelif yerlerinde milyar dolarlık bir hacim ile değerlendirilmektedir. Bu başarılı girişimlerde şüphesiz müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik ambalajlama ve paketleme uygulamalarının titizlikle yerine getirilmesi vardır.

Plastik gıda kapları içine konan yemeği, aperatifi, tatlıyı veya meşrubatı akma, dökülme, sızma veya koku geçirmeye karşı muhafaza eder. Bunun yanı sıra özellikle kendinden kapaklı plastik kaplarda dışsal etkenlerin tamamen siparişten uzaklaştırılması, hijyenik ve temiz bir hizmet anlayışının müşterilere gösterilmesini de sağlamaktadır.

Plastik Gıda Kaplarının Avantajları

Geleneksel ambalaj sanayinde yaşanan üretim, dağıtım ve kullanım sonrası işletim uygulamaları günümüzde yerini çevre dostu faaliyetlere bırakmıştır. Buna göre, standart bir plastik gıda kapları %95 oranında geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmektedir. Hem işletmelerde hem de kentin atık toplama bölgelerindeki geri dönüşüm işleme birimleri, doğa zayiatını minimuma indirecek çözümler ilkesinde buluşmaktadır.

Plastik gıda kapları ürün türüne göre onlarca çeşide ayrılmakla beraber başlıca plastik kap türleri şu şekilde örneklendirilebilir;

Plastik servis kapları,
Plastik meze ve sos kapları,
Plastik tatlı kapları,
Plastik salata kapları,
Plastik çorba kaseleri,
Plastik sızdırmaz kaplar.

Sektöründe yıllardır yer alan Kahyaoğlu Plastik karton bardak, baskılı karton bardak, kapaklı karton bardak, çift duvarlı bardak, frozen bardak, sıcak karton bardak, baskılı şeffaf bardak, double wall bardak, soğuk karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, plastik meze kapları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimizi detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

pandemi paket servis kapları

Günümüzde pandemiden kaynaklı olarak pek çok işletme sahibi adrese paket servis uygulamasını yaygınlaştırdı. Bu yaygınlaşmayla birlikte gıdaların korunmasını, taşınmasını kolaylaştıran karton ve plastik gıda ambalajlarının kullanımı da bir hayli artış göstermeye başlamıştır.

plastik salata kabı üretimi,salata kabı

Hızlı tüketim alışkanlıklarının bir sonucu olarak karşımıza her zaman çıkan tek kullanımlık salata kapları ( plastik ve karton ) restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir materyaldir. Kullanıcının dilediği şekilde kolay ve hızlı kullanım olanağı sağlamakta olan salata kapları hem kullanım kolaylığı sağladığı kadar da kullan – at kullanım şekliyle oldukça tercih edilmekte ve hızlı bir şekilde tüketilmektedir.

Gıda Endüstrisinde Plastik Kapların Kullanımı

Gıda endüstrisi gün geçtikçe hızla ilerleyen olan bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Gıda endüstrisi içerisinde yer alan, gıdaların kullanıcıya taşınması sırasında rol oynayan kaplar ise teknolojinin gelişmesi ile beraber çeşitlenmektedir. Birçok farklı çeşidi ile işletmelere kullanım kolaylığı sağlayan bu kaplardan biri de plastik kullanım kaplarıdır. Plastik kullanım kapları, bu endüstri içerisinde çeşitli kullanım alanına sahiptir.

Plasti̇k Salata Kaplarının Kullanım Alanları

Günümüzde değişen tüketim alışkanlarının bir sonucu olarak karşımıza çıkan plastik salata kapları, restoran ve cafe sektöründe sıklıkla kullanılan bir gıda materyalidir. Hızlı tüketimin kullanıcısının dilediği pratik ve hızlı kullanımı sağlamakta olan plastik salata kapları hem kullanım kolaylığı sağlaması aynı zamanda da kullan-at kullanım şekli ile oldukça sık tercih edilmektedir.