Yazılar

Günlük hayatta sıcak içeceklerin en çok tüketildiği yerlerden biri şüphesiz ki iş yerleridir. Ofislerin fazlalaşması ve plaza hayatının yaygınlaşması, sıcak içecek tüketimine bir hayli etki etmektedir. Ofis içindeki sıcak içecek tüketiminin yanı sıra, işletmelerden take – away olarak alınarak da tüketimi yapılmaktadır. İşte bu alışkanlıkta hayati bir önemi olan ve kullanıcılara çok önemli artılar sağlayan karton bardaklar, sıcak içecekler için vazgeçilmez bir araçtır.

Hammaddesinde selüloz bulunan karton bardakların yapısı son derece sağlam ve dayanıklıdır. Bu yüzden sıcak içecekler ile bir tepkime oluşturmamakta, yapısı bozulmamakta ya da sağlığa herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Sıcak içeceklerde karton bardak tercih edilmesinin başlıca sebepleri vardır;

 

  • Yapısında, diğer bardaklara nazaran çok zararlı madde barındırmamaktadır. Doğal malzemelerden üretilen ve bu yüzden de geri dönüştürülebilir özelliğe sahip bardaklar gönül rahatlığıyla tek kullanım bardaklar olarak kullanılabilmektedir.

 

  • Dış yapısından dolayı tüketiciye çok sıcak içeceklerde bile rahat bir kullanım ve içim sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde yürürken ya da parkta otururken tüketilebilmektedir. Oldukça hafif olmaları, kullanım kolaylığı ve rahatlığı da sunmaktadır.

 

  • Karton bardaklar ile birlikte üretilen kapakları, içeceklerin dökülmesini engellemektedir. Başlangıçta çok sıcak olan bu içeceklerin ilk başta içimini kolaylaştıran kapaklar, son yıllarda birçok farklı model ile tüketicinin karşısına çıkmaktadır.

 

  • Kullanım kolaylığının bulunması, kullan – at özelliğinin olması, cam bardaklar gibi kırılma riskinin olmaması ve plastik bardaklara göre daha şık gözükmesi, birçok farklı alanda tercih edilmesini sağlamıştır. Ofisler, okullar, hastaneler, devlet kurum ve kuruluşları gibi pek çok farklı noktalarda karton bardaklar kullanılmaktadır.

 

  • Birbirinden farklı renkte ve tasarımda üretilebilmesi, karton bardakların kullanım alanını genişletmektedir. Üzerine logo, amblem ya da slogan gibi baskılar uygulanabilmesi, birçok işletmenin de reklam çalışmaları için tercihini karton bardaklardan yana kullanmasını sağlamaktadır.

Sektöründe çok uzun bir süredir faaliyet gösteren Kahyaoğlu, son yıllarda en çok tercih edilen karton bardakları müşterileriyle buluşturmaktadır. Bunu yaparken taahhüt ettiği tarihte teslim etmekte, beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Bugüne kadar sayısız işin altına imzasını atan Kahyaoğlu Plastik, mutlu sayısız referansa sahip olmanın gururuyla çalışmaktadır. İlk günkü heves ve heyecanını hiç kaybetmemekte, her geçen gün kazandığı deneyim ve tecrübeleri de üstüne ekleyemektedir. Daha detaylı bilgi almak ve hizmet yelpazesini yakından incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAPAKLI KARTON BARDAKLAR

Gıda endüstrisinde yaşanan hızlı gelişmeler ve hazır ve hızlı gıda tüketiminin yaygınlaşması gıda ambalaj sektöründe de gelişmelerin yaşanmasına neden olmuştur. Özellikle kullan at gıda ambalajların kullanımının yaygınlaşması beraberinde farklı malzemelerden (plastik, karton, mika vb.) üretilen çeşitli ambalaj türlerinin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır.

Baskılı Karton Bardak Kullanım Avantajları,Karton Bardaklarda Son Trend

Günümüzde özellikle hızlı tüketimin artması sonucu ortaya atılan kavramlardan biri olan self-servis işletmeler, hem kullanıcılar hem işletmeler açısından birçok avantaj sağlamaktadır. Self- servis mantığı ile çalışan işletmelerin sıklıkla tercih ettiği kullan-at bardaklar ise özellikle günümüzde oldukça yaygın kullanılmaktadır.

kapaklı karton bardak, karton bardak, karton bardak özellikleri

Kullanıcıların günümüzde hızlı tüketim alışkanlıklarının giderek artması sonucu gündelik yaşamımızda bir yer edinmeye başlayan karton bardaklar, kullanım kolaylığı ve görselliği ile hem kullanıcılara hem işletmelere çeşitli avantajlar yaratmaktadır. Tüketicilerin içeceklerini diledikleri an diledikleri mekan içerisinde tüketmesine olanak sağlamakta olan karton bardaklar, kullanıcıda özel bir alan bırakmaktadır.

Karton Bardak Kullanım Avantajları

Karton bardaklar, plastik şeffaf bardaklardan daha sağlıklı olmasından kaynaklı daha fazla tercih edilmektedir. Cafe, otel işletmeleri veya kalabalık iş yerlerinde sıklıkla rastladığımız karton bardaklar işletme ve kullanıcıya sağladığı kolaylık sayesinde bireyleri zahmetten kurtarmaktadır. 

Kapaklı Baskılı Karton Bardak Kullanım Alanları

Kapaklı baskılı karton bardaklar, çift duvarlı bardak yapısı sayesinde içeceğin içerisindeki ısının uzun süre aynı şekilde kalmasını sağlamaktadır. Sıcak karton bardaklar, içeceğin tüketim ömrünü biraz da olsa arttırmaktadır.

baskılı karton bardak

Karton bardaklar, sıcak karton bardaklar ve soğuk karton bardaklar olarak ikiye ayrılmaktadır. Eski dönemlerde sıcak karton bardaklar ve soğuk karton bardaklar

Kapaklı Karton Bardaklar

Karton bardaklarda günümüzde sıcak ve soğuk içecek üretimi ve satışı yapan firmalar tarafından sıklıkla kullanılan kullan at ambalajlar arasında yer almaktadır.

kapaklı karton bardak, karton bardak, karton bardak özellikleri

Sızdırmaz kapaklı bardaklar içindeki sıvının dökülmesini, çevreye bulaşmasını tamamen önlemekle birlikte içeceğin içine dış çevreden yabancı maddelerin girmesine de engel olmaktadır. İçindeki sıvının kolaylıkla içilmesini sağlayan kapaklı karton bardaklar

Paketleme ve ambalaj sektörü son yıllarda önemi anlaşılan ve hızla gelişen bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gıda sektöründe üretilen gıdaların tüketiciye sağlam ve güvenli sunulmasında son derece önemli olan ambalaj ve paketleme