Kapaklı Karton Bardaklar

Gıda endüstrisinde yaşanan hızlı gelişmeler ve hazır ve hızlı gıda tüketiminin yaygınlaşması gıda ambalaj sektöründe de gelişmelerin yaşanmasına neden olmuştur.

Özellikle kullan at gıda ambalajların kullanımının yaygınlaşması beraberinde farklı malzemelerden (plastik, karton, mika vb.) üretilen çeşitli ambalaj türlerinin ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Öyle ki sıcak veya soğuk içecek/yiyecekler için farklı malzemeden ambalaj üretimi kullanılmaktadır.

Karton bardaklarda günümüzde sıcak ve soğuk içecek üretimi ve satışı yapan firmalar tarafından sıklıkla kullanılan kullan at ambalajlar arasında yer almaktadır.

Kapaklı karton bardaklar çoğunlukla çay, kahve vb. sıcak tüketilen içeceklerin tüketiciye sunulmasında kullanılmaktadır. Çoğu zaman plastik malzemeden üretilen kapakları sayesinde içerisinde bulunan sıcak sıvının hızlı bir şekilde soğumasını engellemektedir. Ayrıca kapaklı karton bardakların kapakları sayesinde içerisinde bulunan içeceğe toz vb. istenmeyen maddelerin girmesini engellemektedir. Özellikle karton bardakla içecek tüketiminin açık havada yapıldığı düşünüldüğünde kapaklı karton bardaklar daha kullanışlı olmaktadır. Kapaklı karton bardakların diğer bir özelliği ise plastik kapakları sayesinde içerisinde yer alan sıvının olası bir devrilmede dökülmesini engellemesidir.

Kapaklı Karton Bardaklar