Yazılar

Dondurma Kapları ve Dondurma Küvetleri

Küçüğünden büyüğüne her yaş grubunun gözdesi olan dondurmalar, yaz sezonunun da gelmesiyle dondurma ve tatlı dükkanlarında yerini aldı. İşletmelerin dondurma çeşitleri ve porsiyonlarına özgü dondurma kapları ve küvetleri, Kahyaoğlu Plastik güvencesiyle hizmetinizde!

Dondurma Kapları ve Küvetleri

Online yemek ve kurye uygulamaları gündelik hayatın vazgeçilmezi haline gelmesiyle sıcakta kolayca eriyen dondurmaların evlere servis edilmesi dahi mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra, pandemi koşulları nedeniyle işletmelerdeki müşteri kotası uygulaması “takeaway” olarak tabir edilen “al-götür” işleminin de yaygınlaşmasına ortam hazırladı. Her iki satış yönteminde de, özellikle dondurma gibi kısa sürede teslim edilmesi gereken tatlılar için plastik ve karton dondurma kapları ve dondurma küvetleri önem kazandı.

Plastik ve karton ambalaj kapları çeşitleri arasında işletmeler tarafından en çok tercih edilen ambalaj ürünlerini platik ve karton dondurma kapları oluşturuyor. Geleneksel dondurma dükkanları, seyyar dondurma tezgahları ya da AVM içindeki mobil dondurma araçları porsiyon özelliklerine göre yenebilir külahtan plastik ve karton dondurma kaplarına yönelerek zaman, iş yükü ve maliyet tasarrufu yapmaktalar. Dondurma kaplarındaki baskılı desen seçeneği ile işletmeler, dondurmaların lezzeti yanı sıra estetik bir sunumu da edinmiş oluyorlar.

Plastik Dondurma Kaplarının Kullanım Alanları

Turistik bölgelerdeki dondurma dükkanları, seyyar dondurma tezgahları ve mobil dondurma araçları müşterilerin dondurma siparişlerini kısa sürede ve hijyenik biçimde sunmak için plastik ve karton dondurma kaplarını tercih edebilirler. Dondurmalar, özellikle sıcak havada kısa sürede eriyik hale gelerek hem şekil hem de lezzet kaybı yaşayabilir. Külah dondurmalardan ziyade dondurma kaplarının tercih edilmesi müşterilerin daha taze, daha estetik ve daha hijyenik dondurma yemelerini sağlar. Kapladığı alan itibariyle oldukça pratik ve kullanışlı olan plastik dondurma kapları çeşitlerini incelemek için: https://kahyaogluplastik.com.tr/karton-dondurma-kap-ve-kapaklari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Plastik dondurma kapları birden fazla çeşidin birbirlerine karışmasını önleyerek tat ve görüntü dokusunun bozulmasını engeller. Karton dondurma kaplarının yanı sıra bölmeli plastik kaplar da tercih edilebileceği gibi daha küçük porsiyonlarda daha fazla çeşit sunan dondurma, tatlı ve waffle dükkanları, cafeler ve restoranlar dondurma çeşit ve menü özelliklerine göre kap ve kapak tercihinde bulunabilirler.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Karton dondurma kaseleri nerelerde kullanılmaktadır.

Bölmeli Dondurma Kaseleri ve Avantajları

Yaz aylarının en vazgeçilmez yiyeceklerinden biri olan dondurma, 7’den 70’e her yaşın severek yediği lezzetlerdendir. Envai çeşitteki dondurmalar dondurma ve waffle dükkanlarında, kafelerde ve dondurmacılarda müşterilerini bekliyor!

Bölmeli Dondurma Kaselerinin Kullanım AlanlarıBaskılı Karton Dondurma Kasesi

Soğuk hava depolarında ve dolaplarında muhafaza edilen dondurmalar yaz aylarının vazgeçilmez tatlılarındandır. Türk damak zevkinin uluslararası bir yansıması olarak Maraş Dondurmasından şerbetli tatlılara koyulan diğer birçok dondurma çeşidiyle 7’den 70’e herkesin sevebileceği ve yiyebileceği çeşitte satılan dondurmaların servisi işletmeler için oldukça önemlidir.

Hızlı tüketimin vatandaşlar tarafından fazlasıyla benimsenmesi ve yeni yatırımcıların hızlı tüketim işletmelerine yönelmesi sonucu hemen hemen her tür lezzet için bir kafe, restoran ya da bar bulmak mümkündür. Dondurma dükkanları da adeta bu özelleştirilmiş lezzet duraklarından biri haline gelmiştir. Et ve et ürünlerindeki özel tarifleriyle nam salan gıda işletmelerine kendi kıvam ve özel lezzetleriyle dondurma dükkanları da dahil olarak, önemli bir talebe cevap vermektedirler.

Dondurma kaseleri yüz yüze veya eve servis şeklinde gerçekleşen satışlarda dondurma satışı gerçekleştiren kafe, pastane ve diğer tatlıcı dükkanlarının tercih ettikleri başlıca ürünlerden biridir. Dondurma kaseleri, içine konan dondurmaların kısa sürede erimesini engelleyecek malzemelerden üretilmiş olup, teslimatın temiz ve hijyenik biçimde sağlanmasına hizmet eden tek kullanımlık ambalaj ürünleridir.

Tek kullanımlık kaseler hızlı tüketimin bel kemiğini oluşturur. Yemek sipariş uygulamaları ve e-teslimat sitelerinin yaygınlaşmasıyla kuryecilik ülkemizde hızlı tüketim alışkanlığının yığılarak ilerlemesini sağlamıştır. Buradan hareketle sağlıklı ve hijyenik gıdaların yanı sıra estetik sunum ve eksiksiz teslimat da gıda işletmelerinin önemli kriterlerinden biri haline gelmiştir. Kapaklı-kapaksız ya da kendinden kapaklı birçok plastik kullan-at ambalaj ürünü, sıcak veya soğuk fark etmeksizin tüm yiyeceklere özel üretilebilmektedir.

Bölmeli dondurma kaseleri, birden fazla dondurma çeşidine sahip olan tatlıcı, dondurmacı ya da kafenin zamandan, nakitten ve yerden tasarruf edebilecekleri pratik ve kullanışlı ürünlerdir. İşletmeler gerek elden satışta gerek kurye teslimatında dondurmaların erimesini veya şeklinin bozulmasını engelleyecek olan bu ambalajlar ile müşteri memnuniyetlerini artırabilir; kar marjlarını paketleme hizmetlerinde gösterdikleri özen ile yükseltebilirler.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Dondurma Kasesi ve Çeşitleri

Dondurma Kasesinin Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma, havaların ısınmasıyla birlikte tekrar en popüler yiyecekler arasında yerini almıştır. Dondurma dükkanlarının, pastanelerin ve kafelerin en talep gören ürünlerinden biri olan dondurmalar, kullan at dondurma kaselerine olan rağbeti de artırmıştır.

Dondurma Kasesi Çeşitleri Nelerdir?

Dondurma kaseleri içine konan dondurmanın kısa süre içinde erimesine engel olduğu gibi taşınmasını ya da servis edilmesini de kolaylaştıran bir kullan at üründür. Günümüzde birçok işletme pandemi nedeniyle kısıtlı müşteri ağırlayabildikleri için, ‘’take-away’’ olarak tabir edilen ‘’al-götür’’ modelini benimsemişlerdir. Dondurma kaseleri de bu satış modelini uygulayan gıda işletmelerinin en işe yarar çözümlerden biri hale gelmiştir.

Kafe ve dondurma dükkanlarının kısıtlı sayıda müşteriyi kabul edebilmeleri cam ya da porselen dondurma kaselerinin kullanım değerini düşürmüştür. Ortak ve sık kullanım nedeniyle bulaş riskinin artması, tek kullanımlık dondurma kaselerinin tercih edilmesinde bir diğer önemli etmendir. İşletmeler hijyen ve sağlık koşullarını tek kullanım şeffaf plastik kaplar, karton bardaklar ya da diğer gıda ambalajlarını kullanarak hem müşteri memnuniyetini sağlayabilir hem de virüs bulaşma riskini azaltabilir.

Dondurma Kasesinin Kullanım Alanları

Yemek sipariş aplikasyonlarının ve kurye uygulamalarının gelişmesiyle günümüzde dondurma dükkanları ve kafeler evlere ya da işyerlerine dondurma siparişi gerçekleştirmektedir. Sıcak yemek teslimatında tek risk yiyeceklerin soğuması ve lezzetinden ödün vermesi ihtimali olsa da sipariş edilen dondurmanın erimiş biçimde teslim edilmesi müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyecektir. Dondurma kaselerinin dışarıdaki sıcaklığa karşı üretilmiş olması, kusursuz bir teslimat gerçekleştirilmesine hizmet eder.

Özellikle dondurma dükkanlarında görebileceğimiz üzere onlarca farklı çeşitte dondurma, büyük ve derin dondurma küvetlerinde muhafaza edilmektedir. Birden fazla çeşit talep eden bir müşteri için bölmeli dondurma kaseleri oldukça avantajlıdır. Her bir çeşit için ayrı bir dondurma kabı ihtiyacı ortadan kalktığı gibi, ambalaj kullanımı da geneli düşünüldüğünde önemli oranda düşecektir. Hal böyle olunca dondurma kaselerinin hem tüketiciler hem de işletme sahipleri için faydaları dikkate değerdir.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır dondurma kap ve kapakları, plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, frozen bardak, karton kase ve kapakları, soğuk karton bardakları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan ambalaj ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

dondurma ambalajları, kahyaoğlu plastik ambalaj çözümleri dondurma kapları, baskılı dondurma kapları, baskısız dondurma kapları, dondurma kaseleri

Self-servis yada yaygın halk kullanımıyla paket servis hizmeti veren işletmelerin kullandığı ambalaj çözümleri arasında dondurma kaseleri önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle yaz aylarında yediden yetmişe herkesin severek tükettiği dondurmalar işletmelerin en fazla satış yaptığı gıda ürünleri arasında yer almaktadır.

PAKET SERVİS KAPLARININ ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Hızın ve sürekliliğin hakim olduğu günümüz dünyasında kişiler oldukça hızlı yaşam tarzları geliştirmeye başlamıştır. Hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu içerisinde yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde bu bağlamda kullanıcılara uygun yenilikler oluşturmuştur.