Yazılar

Dondurma Kasesi ve Çeşitleri

Dondurma Kasesinin Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurma, havaların ısınmasıyla birlikte tekrar en popüler yiyecekler arasında yerini almıştır. Dondurma dükkanlarının, pastanelerin ve kafelerin en talep gören ürünlerinden biri olan dondurmalar, kullan at dondurma kaselerine olan rağbeti de artırmıştır.

Dondurma Kasesi Çeşitleri Nelerdir?

Dondurma kaseleri içine konan dondurmanın kısa süre içinde erimesine engel olduğu gibi taşınmasını ya da servis edilmesini de kolaylaştıran bir kullan at üründür. Günümüzde birçok işletme pandemi nedeniyle kısıtlı müşteri ağırlayabildikleri için, ‘’take-away’’ olarak tabir edilen ‘’al-götür’’ modelini benimsemişlerdir. Dondurma kaseleri de bu satış modelini uygulayan gıda işletmelerinin en işe yarar çözümlerden biri hale gelmiştir.

Kafe ve dondurma dükkanlarının kısıtlı sayıda müşteriyi kabul edebilmeleri cam ya da porselen dondurma kaselerinin kullanım değerini düşürmüştür. Ortak ve sık kullanım nedeniyle bulaş riskinin artması, tek kullanımlık dondurma kaselerinin tercih edilmesinde bir diğer önemli etmendir. İşletmeler hijyen ve sağlık koşullarını tek kullanım şeffaf plastik kaplar, karton bardaklar ya da diğer gıda ambalajlarını kullanarak hem müşteri memnuniyetini sağlayabilir hem de virüs bulaşma riskini azaltabilir.

Dondurma Kasesinin Kullanım Alanları

Yemek sipariş aplikasyonlarının ve kurye uygulamalarının gelişmesiyle günümüzde dondurma dükkanları ve kafeler evlere ya da işyerlerine dondurma siparişi gerçekleştirmektedir. Sıcak yemek teslimatında tek risk yiyeceklerin soğuması ve lezzetinden ödün vermesi ihtimali olsa da sipariş edilen dondurmanın erimiş biçimde teslim edilmesi müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyecektir. Dondurma kaselerinin dışarıdaki sıcaklığa karşı üretilmiş olması, kusursuz bir teslimat gerçekleştirilmesine hizmet eder.

Özellikle dondurma dükkanlarında görebileceğimiz üzere onlarca farklı çeşitte dondurma, büyük ve derin dondurma küvetlerinde muhafaza edilmektedir. Birden fazla çeşit talep eden bir müşteri için bölmeli dondurma kaseleri oldukça avantajlıdır. Her bir çeşit için ayrı bir dondurma kabı ihtiyacı ortadan kalktığı gibi, ambalaj kullanımı da geneli düşünüldüğünde önemli oranda düşecektir. Hal böyle olunca dondurma kaselerinin hem tüketiciler hem de işletme sahipleri için faydaları dikkate değerdir.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır dondurma kap ve kapakları, plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, frozen bardak, karton kase ve kapakları, soğuk karton bardakları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan ambalaj ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez sütlü ve hafif tatlıları arasında en üst sırada yer alan dondurma, günümüzde cafe, restoran, market gibi alanların dışında alışveriş merkezlerinde, sokaklarda vb. pek çok yerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

dondurma ambalajları, kahyaoğlu plastik ambalaj çözümleri dondurma kapları, baskılı dondurma kapları, baskısız dondurma kapları, dondurma kaseleri

Self-servis yada yaygın halk kullanımıyla paket servis hizmeti veren işletmelerin kullandığı ambalaj çözümleri arasında dondurma kaseleri önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle yaz aylarında yediden yetmişe herkesin severek tükettiği dondurmalar işletmelerin en fazla satış yaptığı gıda ürünleri arasında yer almaktadır.

Baskılı Karton Bardak Kullanım Avantajları,Karton Bardaklarda Son Trend

Gıda sektöründe, hizmet sektöründe en yaygın kullanım olan paket servis kapları, sıcak karton bardaklar, kapaklı karton bardaklar, soğuk karton bardaklar,dondurma kapları, baskılı şeffaf bardaklar

Karton dondurma kaseleri nerelerde kullanılmaktadır.

Karton dondurma kaseleri, soğukluğun dışarı çıkmasını yavaşlattığı için dondurmanın hızlı bir şekilde erimesini engellemektedir. Bu nedenle de 50 cc’den 1Lt’ye kadar farklı boyutlarda ve şekillerde karton dondurma kaseleri bulunmaktadır.