Baskılı Dondurma Kaseleri

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez sütlü ve hafif tatlıları arasında en üst sırada yer alan dondurma, günümüzde cafe, restoran, market gibi alanların dışında alışveriş merkezlerinde, sokaklarda vb. pek çok yerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Kullan at gıda ambalajların kullanımının ve paket servis hizmetlerin yaygınlaşmasıyla birlikte pek çok yiyecek ürününde olduğu gibi dondurma servisinde de karton donduma kaselerinin kullanımı tercih edilmeye başlanmıştır.

Karton ve plastik gıda ambalajı üreten firmalar tarafından farklı boy, renk ve baskıda üretimi yapılan baskılı karton dondurma kaseleri özellikle paket servis hizmeti vererek dondurma satışı yapan işletmeler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda işletmeler baskılı karton dondurma kaselerini maliyetlerini düşürmek için de kullanmaktadır. Kullan at özellikte olması ve diğer dondurma ve tatlı kaplarına göre daha uygun maliyetlerle tedarik edilebilmesi işletmelerin karton dondurma kasesi kullanmaya teşvik etmektedir.

İzmir’de faaliyet gösteren Kahyaoğlu Plastik, plastik ve karton paket servis ambalajları üretimi yapan firmalardan baskılı karton dondurma kasesi, baskılı karton bardak, sıcak içecek bardağı, dondurma kasesi vb. pek çok paket servis ambalaj ürünlerinin tedariğini yaparak paket servis hizmeti veren işletmeler satmaktadır.