Yazılar

Şeffaf Plastik Bardak

Şeffaf Plastik Bardak Kullanımı ve Faydaları

Günümüzde hem zaman hem de nakit tasarrufu sağlamak için kullandığımız, giydiğimiz, yediğimiz ve içtiğimiz hemen hemen her şey kullan at eşyalardan meydana gelmektedir. Bundan onlarca yıl önceki malzemelerin ekonomik ömrü çok daha uzun olmakla beraber günümüzde teknolojinin ilerlemesi nedeniyle üretim ve işletim maliyetlerinin düşmesi, firmaların ve vatandaşların ‘’kullan-at’’ olarak tabir edilen ürünlere olan yönelimini artırmıştır. 

Hızlı Tüketimin Kısa TarihiŞeffaf Plastik Bardak

Bugünkü haliyle neredeyse 2000’li yıllara kadar ülkemizde kafe ve fast food alışkanlığı yoktu. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Türk kahvesi mahalle kahvehanelerinde ve aile çay bahçelerinde tüketilen geleneksel içeceklerimizden biriyken çay, adeta Türkiye ile özdeşleşen bir meşrubattır. Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve bireysel teşebbüslerin artmasıyla globalleşen dünyada sosyalleşme aktiviteleri de dönüşüme uğramıştır. Buradan hareketle fast food ve kafe işletmeleri hemen hemen her sokağın başında rastlayabileceğimiz mekanlar haline gelmiştir.

Fast food ve kafeler işletme sahiplerinin ve müşterilerin karşılıklı olarak memnun kalacağı bir çalışma prensibine sahiptir. Sattığı ürün veya sunduğu hizmet karşılığında kar sağlayan bir işletme ile belirli bir ücret karşılığında bu ürün veya hizmetleri satın alan müşterinin ilişkisi, günümüz hizmet sektörünün bel kemiğini oluşturur. Milyarlarca dolarlık iş hacminde hizmet sektörü hem içte hem dışta ülke ekonomisine katkı sağlarken, özellikle özgün konseptli kafeler ve gıda işletmeleri aracılığıyla kültürel ve sosyal gelişime de katkı sağlar. 

Plastik Bardak Kullanımı

Plastik bardaklar genellikle çevre kirliliği ile özdeşleşen ambalajlar olarak görülse de günümüzde kullanım değeri ve alanı itibariyle en çok tercih edilen ürünlerde ilk beşe girecek niteliktedir. Yalnızca plastik bardaklarda değil herhangi bir malzemenin bilinçsiz ve aşırı tüketimi çevreye zarar verecekken dikkat edilmesi gereken birincil faktör plastik bardağın kullanımı değil, plastik bardağın kullanıldıktan sonra geri dönüştürülerek hammadde tasarrufu ve temiz bir çevre sağlanması için tekrar kullanılmasıdır. 

Plastik bardaklar düğün, nişan ya da etkinlik fuarları gibi yerlerde davetlilere ikram edilecek olan soğuk meşrubatların koyulacağı en uygun yollu ve kullanışlı bardaklardır. Kullan at olması sebebiyle hem hijyenik hem de pratik bir fayda sağlaması, plastik bardaklara olan ilginin başlıca sebeplerindendir. 

Plastik bardaklar genel olarak ağzı kapalı paketlerde 100’lü, 300’lü, 500’lü hatta 1500’lü olmak üzere satılmakta olup, ihtiyaca göre müşteriye teslim edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında, sokaklarda ya da iş yerlerinde görmeye alıştığımız sıcak/soğuk içecek otomatlarında da kullanılabilen plastik bardaklar az yer kaplamaktadır. Şeffaf plastik bardaklar ağırlıklı olarak limonata, portakal suyu veya su gibi soğuk ya da ılık meşrubatlar için tercih edilmektedir. Sıcak içeceklerde bardağın erimesi ya da eli yakması sebebiyle daha çok karton bardak ya da frozen, milkshake ve smoothie gibi içecekler için üretilen kalın ve bombe kapaklı plastik bardaklar tercih edilmektedir.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Kullan At Bardak

Gıda İşletmeleri Hangi Bardak Türünü Kullanmalı?

Hızlı tüketim kültürünün her geçen gün etkisini artırdığı ülkemizde tek kullanımlık meşrubat ya da kahve bardakları özellikle işletmeler tarafından tercih edilen ürünlerdendir.

Kullan At Bardak Nedir?Kullan At Bardak

Porselen, cam ya da metal bardaklar işletmeler tarafından yıllarca kullanılmış ve hala kullanılmakta olan servis ürünleridir. Tek kullanımlık plastik veya karton bardaklar ise işletmelerin sıcak veya soğuk meşrubat satışlarında tercih ettikleri ekonomik ve pratik bir çözüm olarak karşılık bulmaktadır. İşletmeler, sıcak meşrubatların soğumasını; soğuk meşrubatların ise ısınmasını engellemek için ürünlerinin türüne göre kapaklı veya kapaksız bardak kullanmaktadırlar. Kullan at bardaklar, özellikle kahve dükkanlarında, karavan büfelerde, kafelerde ve kahve otomatlarında tercih edilen kullanışlı bir üründür.

Kullan At Bardakların Kullanım Avantajları

Kullan at bardaklar hızlı tüketimin en kullanışlı taşıma ve servis ürünlerinden biridir. Pandemi nedeniyle kısıtlamaya gidilen kafe ve kahve dükkanlarında ‘’al-götür’’ uygulamasına geçilmesiyle, kullan at karton ve plastik bardaklara olan ilgi artmıştır. Bunun yanı sıra baskılı veya baskısız seçenekleriyle tek kullanımlık bardaklar işletmelerin marka bilinirliklerini artırmaya da yaradığı için, işletmelerin ‘’elden ele gezen reklam araçlarını’’ tercih etmeleri kaçınılmazdır. 

Sıcak veya soğuk meşrubat servisi yapan işletmeler bilirler ki içeceğin özellikle tadında ve sıcaklığında meydana gelecek en ufak bir değişim, müşteri memnuniyetini olumsuz etkileyecektir. Buradan hareketle siparişi verilen içeceklerin eksiksiz ve kusursuz şekilde müşteriye ulaştırılması ve onlarda iyi bir deneyim bırakması, gıda işletmelerinin birincil hedefini oluşturur. 

Karton Bardak Kullanımı

Karton bardak ağırlıklı olarak kahve dükkanları ve kahve otomatlarında görmeye alıştığımız kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkıyor. İçerisine konan çay ya da kahve gibi sıcak içecekleri soğumaya karşı muhafaza ederken, kapaklı modelleriyle de dışsal etmenleri içecekten uzaklaştırmaktadır. 

Plastik Bardak Kullanımı

Plastik bardakların hem evlerde hem de işletmelerde kullanım alanı oldukça geniş bir yelpazeyi ifade eder. Tek kullanımlık plastik bardaklar günümüzde frozen, milkshake ya da smoothie gibi popüler içecekler de dahil olmak üzere neredeyse tüm sıcak ve soğuk meşrubatlarda kullanılan bir bardak türüdür. 

Karton mu Plastik mi?

Karton ve plastik bardakların kullanım alanına ve içine konacak olan meşrubatın türüne göre seçilmesinde fayda vardır. Al-götür (take away) modelinde satış gerçekleştiren işletmelerde servis hızı ve kalitesi göz önünde bulundurulduğunda tek kullanımlık karton ve plastik bardaklar orta ve uzun vadede hem ekonomik hem de pratik bir alternatif çözümdür. Bunun yanı sıra bardakların üzerine yapılan logo, iletişim numarası ya da slogan baskıları marka bilinirliğini artırmaya yarayan önemli araçlardır. Bunun yanı sıra %90 oranında geri dönüştürülebilir materyallerden imal edilen karton ve plastik bardaklar, bilinçli kullanım ve ayrıştırma ile çevre dostu bir uygulama da olmaktadır.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır sızdırmaz taşıma kapları, oval plastik servis kapları, sos ve meze kapları, plastik salata kapları, plastik kapaklı bardaklar, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi birçok ambalaj ürününü müşterilerine sunmaktadır. Kahyaoğlu Plastik ürün, hizmet ve çözümlerine dair detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Günümüzde paket servisinin yaygınlaşması ile kullanıcıya ulaştırılması gereken gıdaların taşınması ve korunmasında kolaylık sağlayan karton ve plastik gıda ambalajların kullanımı bir hayli artış göstermektedir. İnsanların güvenli yiyecekler tüketmesi ve yiyeceklerin korunarak evlerine kadar taşınması konusunda tercihleri gıda ve ambalaj sektörünün oldukça gelişmesine fırsat sağlamıştır.

Baskılı Karton Bardak Kullanım Avantajları,Karton Bardaklarda Son Trend

Gıda sektöründe, hizmet sektöründe en yaygın kullanım olan paket servis kapları, sıcak karton bardaklar, kapaklı karton bardaklar, soğuk karton bardaklar,dondurma kapları, baskılı şeffaf bardaklar