Yazılar

Lokanta, restoran, kafe, otel ve bunun gibi birçok işletme, özellikle son yıllarda pandeminin de etkisiyle paket servis hizmetine ağırlık vermektedir. Müşterinin gelip alabildiği ya da personellerin evlere – ofislere götürerek teslim ettiği gıdalar, paket servis kapları ile sunulmaktadır. Bu yüzden ihtiyaç ve beklentiye göre farklı pek çok tasarımlar ile tercih edilen paket servis kaplarına talep son dönemde bir hayli artmıştır.

Kullanım alanlarına ve boyutlarına göre kendi aralarında farklılaşan paket servis kapları, hem işletmeye hem de tüketiciye pek çok avantaj sağlamaktadır. Kapaklı olmaları sayesinde hava almayan gıdalar taze kalmakta, bununla birlikte dökülmesi de engellenmektedir. İşletme çalışanlarının ürünleri kolayca taşıyabilmesini sağlamaktadır. Paket servis kabının en önemli özelliklerinden birisi de sızdırmamasıdır. İşletmenin türüne göre sulu yemekler, soslar ya da salatalar gibi dökülme ihtimali olan ürünlerin kolaylıkla taşınmasını sağlamaktadır. Oval ya da dikdörtgen yapıda olan kapların büyüklükleri de işletmenin tercihine göre değişmektedir.

Paket Servis Kaplarının Avantajları

Paket servis kaplarının hava almama ve sızdırmama özelliği, içindeki gıdaların bozulmasını engellemektedir. Özellikle hızlı bozulan, soğuk ya da sıcakta dayanıklılığı olmayan gıdalar, kapaklı bu kaplar ile çok daha uzun süre dayanabilmektedir. Sulu yemek paket servis kapları, sıvı her türlü gıdayı muhafaza edebilmekte, müşteriye teslim ederken yemekleri korumaktadır. Bunun yanı sıra yemekleri ısıtmak için kullanılan fırın ve mikrodalga gibi cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Sağlık veya hijyen açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Kullanıcıların yanı sıra işletme için de önemli avantajları bulunmaktadır. İşletmenin kurumsal kimliğini temsil eden en maliyetli reklam aracı olan paket servis kapları, gövdesinde ya da kapağın üstünde markanın ismini, logosunu ya da sloganını taşıyacak şekilde dizayn edilebilmektedir.

Sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren, müşterilerinin istek, ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya odaklanan Kahyaoğlu Plastik, paket servis kapları, karton bardaklar, plastik bardaklar, salata kapları, plastik bardaklar ve daha pek çok ürünü müşterileriyle buluşturmaktadır. Hızlı ve doğru bir hizmet sağlayarak bugüne kadar sayısız referans elde eden Kahyaoğlu Plastik, kalitesinden bir an olsun ödün vermemektedir. Daha detaylı bilgi almak isterseniz www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paket servis yemek kapları, ağırlıklı olarak restoran ya da kafelerin kullandığı ve müşterilerine paket servis hizmeti sağlarken ürünlerin korunmasını sağlayan malzemelerdir. Özellikle pandemiyle birlikte sıcak ya da soğuk yiyeceklerin tüketimi de işletmeler yerine evlerde ya da iş yerlerinde olmaktadır. Covid – 19’un yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirdiği göz önünde bulundurulursa, paket servis kaplarına talep bir hayli artmıştır, artmaya devam etmektedir. Yemek için işletmelere katılım azalmakta, hatta ödeme bile temassız ödeme olarak değişmektedir. 

 

Yemek için paket servis kaplarının belirli bir standardı olması ve kalite açısından beklentiyi en iyi şekilde karşılaması gerekmektedir. Konu özellikle gıda olduğu için temizlik ve hijyen ön planda olmalıdır. Bu yüzden paket servis hizmeti veren işletmelerin yemek kaplarını özenle ve dikkatle seçmelidir. Aksi bir durumda müşteri tarafından olumsuz geri dönüşler ortaya çıkabilir. 

 

Soğuk ve sıcak yemekler için kullanılan kaplar yapıları gereği dayanıklı ve kullanışlı olmalıdır. Özellikle sıcak paket servis kapları, sızdırmamalı ve yemeklerin birbirine karışmasını engelleyen bir özellikte olmalıdır. Eğer yemek kap dışına taştıysa ya da yemekler iç içe karıştıysa müşterinin istemeyeceği bir durum oluşacak, işletme için ise kötü sonuçlar doğurabilecektir. Bu yüzden sıcak yemekler için ağırlıklı olarak alüminyum kaplar tercih edilmelidir. Alüminyum oldukça güvenli bir malzeme olduğu için gıda ile temasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. İçindeki yiyecekleri hem ışıktan hem de gazdan korumaktadır. Sıcağı hızlı bir şekilde iletme özelliği sayesinde yemeklerin çabuk soğumamasını sağlamaktadır. Dayanıklılığı sayesinde de gerektiği zaman fırın ya da mikrodalga fırında kullanılabilmektedir.

 

Hem insanların hem de işletmelerin pandemi sürecine alışmasıyla birlikte paket yemek kaplarının da farklı modelleri üretilmektedir. Özellikle kap içinde ayrı bölümlerin olması, yemeklerin birbirine karışmasını engellemektedir. Bu da tüketicilerin sevdiği ve tercih ettiği bir özelliktir.

Kahyaoğlu, karton bardaklar, double wall bardaklar, yemek paket servis kapları, dondurma kapları, karton kaseler ve bunun gibi daha pek çok ürünü müşterilerine hızlı, doğru ve zamanında ulaştırmaktadır. Bu ihtiyaçları uzun yıllardır İzmir’de eksiksiz bir şekilde karşılarken kalite ve profesyonelliği sayesinde de bünyesinde mutlu referanslar barındırmaktadır. Kahyaoğlu kalitesine siz de yakından şahit olmak ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, www.kahyaogluplastik.com.tr web sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.

Plastik Meze Kapları

 Değişen dünya düzeniyle birlikte trendler ve alışkanlıklar da değişmekte, hayatımıza yeni şeyler girmektedir. Teknolojinin gelişimi bu değişime katkı sağlamakta, insanlar da hayatlarını buna entegre etmektedir. Özellikle Covid – 19 ile birlikte iş ve özel hayattaki değişiklikler, bazı alışkanlıkları da değiştirmiştir. Nasıl mı?

 

Plastik Meze KaplarıPandeminin etkisiyle birçok şirket evden veya uzaktan çalışma olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Dönem dönem dünyanın birçok bölgesinde ülkeler sokağa çıkma yasakları ve kapanma gibi kısıtlamalar getirmiştir. Restoranların kapalı olması ve insanların da evden çalışması, paket servisin önemini büyük ölçüde arttırmıştır. Hal böyle olunca, restoranlar beğenilen yemeklerini plastik kaplar ve plastik meze kapları aracılığıyla müşterilerine ulaştırmaktadır. 

 

Plastik meze kaplarının başlıca özelliği; sıcağa dayanıklı olmasıdır. Soğuk ve sıcak mezelerin rahatlıkla muhafaza edilebilmesi için özenle üretilen bu kaplar, yağlı ya da akışkan özellikteki gıdalar için de sızdırmaz ve dökülmez özellikte olmalıdır. Tek kullanımlık olmalarından ötürü son derece kullanışlı olan plastik meze kapları, kolay taşınabilir şekilde dizayn edilmektedir. 

 

Plastik meze kapları, küçük, orta ve büyük işletmelerin hepsinde oldukça tercih edilir bir üründür. Bunun sebebi; hem bulaşık derdinden kurtuldukları için zaman tasarrufu etmeleri hem de taşıma ve dağıtım gibi süreçleri çok daha pratik ve hızlı yapabilmeleridir. Kapaklı olmaları sebebiyle hem ürünün sıcak kalmasını hem de kişilerin çok daha hijyenik bir şekilde tüketmesini sağlar. 

 

Plastik meze kaplarının hammaddesi genellikle polipropilendir. Küçüklük ve büyüklükleri farklı kullanım alanlarına göre değişmektedir. Plastik meze kapları olarak üretilseler de yoğurt ve tatlı gibi farklı gıdalarda da kullanılabilmektedir.

 

Kahyaoğlu Plastik, plastik meze kaplarını farklı tarz ve modellerde de üretmektedir. Böylelikle işletmeler tarafından da oldukça beğenilmekte, talep görmektedir. Üretim ağırlıklı olarak şeffaf renkte yapılsa da isteğe bağlı olarak kabın rengi değişebilmektedir. 

 

Kahyaoğlu Plastik, faaliyetlerine başladığı andan itibaren paket servis kapları, plastik meze kapları, şeffaf bardak, take away bardak, plastik bardak, frozen bardak, plastik servis kapları ve baskılı şeffaf bardak gibi hızlı tüketim araçlarını müşterilerin talep ve beğenisine uygun olarak üretmektedir. İhtiyacı karşılamaya yönelik pratik çözümler sunmanın yanı sıra beklentiyi de en iyi şekilde karşılamaya odaklanmıştır.

paket servis kapları, dayanıklı paket servis kapları, kaliteli paket servis

Plastik paket servis kaplarına ihtiyaç gün geçtikçe artıyor. Coronavirus döneminde insanların evlerine çekilmesi, işlerini evden yürütmeleri vb. durumlardan kaynaklı artık paket servis ürünlerinde talep bir hayli ciddi bir aşamaya gelmiş durumda.

pandemi paket servis kapları

Günümüzde pandemiden kaynaklı olarak pek çok işletme sahibi adrese paket servis uygulamasını yaygınlaştırdı. Bu yaygınlaşmayla birlikte gıdaların korunmasını, taşınmasını kolaylaştıran karton ve plastik gıda ambalajlarının kullanımı da bir hayli artış göstermeye başlamıştır.

Soğuk Karton Bardak veya Frozen Bardak

Günümüz tüketicileri, hızlı yaşam koşullarına bağlı olarak gıda ve içecek tüketimlerinde bazı değişikliklerle farklılıklar ortaya koymaktadır. Bu tüketim alışkanlıkları paket servis ve self – servis hizmet anlayışının oluşmasında büyük baş rol oynamaktadır.

Hızlı tüketim materyallerinin günümüzde sıklıkla kullanılması ile hayatımızda önemi artan plastik ve karton kaplar çeşitli gıda tüketiminin sağlanması adına gıdanın taşınmasını kolaylaştırmaktadır. Özellikle eve paket servis ve self-servis kültürünün artması ile kullanımı artan plastik kaplar, insan sağlığı açısından da olumsuz bir etki yaratmamaktadır. Kullan- at ürün gamı içerisinde yer alan plastik kap kullanımları

pandemi paket servis kapları

Self-servis hizmet anlayışının artması ve cafe, restoran gibi mekanlarda sıkça kullanılması önümüze birçok farklı yeni kavramı getirmektedir. Bunlardan biri olan yemek ve içecek servisi, kurye taşımacılığı ile kullanıcılar birçok avantaj sağlamaktadır. Özellikle sipariş ile belirli zaman dilimi içerisinde istenilen mekana sağlanan bu servis imkanı

PAKET SERVİS KAPLARININ ÇEŞİTLERİ NEDİR?

Hızın ve sürekliliğin hakim olduğu günümüz dünyasında kişiler oldukça hızlı yaşam tarzları geliştirmeye başlamıştır. Hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu içerisinde yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde bu bağlamda kullanıcılara uygun yenilikler oluşturmuştur. 

Kullanım Avantajları Açısından Paket Servis Kapları

Zaman kavramının oldukça değerli olduğu günümüz dünyasında gıda sektörünün farklı bakış açısıyla oluşturduğu trendi şimdi ise birçok marka ve firmanın kullanmış olduğu