Paket servis yemek kapları, ağırlıklı olarak restoran ya da kafelerin kullandığı ve müşterilerine paket servis hizmeti sağlarken ürünlerin korunmasını sağlayan malzemelerdir. Özellikle pandemiyle birlikte sıcak ya da soğuk yiyeceklerin tüketimi de işletmeler yerine evlerde ya da iş yerlerinde olmaktadır. Covid – 19’un yeme ve içme alışkanlıklarını değiştirdiği göz önünde bulundurulursa, paket servis kaplarına talep bir hayli artmıştır, artmaya devam etmektedir. Yemek için işletmelere katılım azalmakta, hatta ödeme bile temassız ödeme olarak değişmektedir. 

 

Yemek için paket servis kaplarının belirli bir standardı olması ve kalite açısından beklentiyi en iyi şekilde karşılaması gerekmektedir. Konu özellikle gıda olduğu için temizlik ve hijyen ön planda olmalıdır. Bu yüzden paket servis hizmeti veren işletmelerin yemek kaplarını özenle ve dikkatle seçmelidir. Aksi bir durumda müşteri tarafından olumsuz geri dönüşler ortaya çıkabilir. 

 

Soğuk ve sıcak yemekler için kullanılan kaplar yapıları gereği dayanıklı ve kullanışlı olmalıdır. Özellikle sıcak paket servis kapları, sızdırmamalı ve yemeklerin birbirine karışmasını engelleyen bir özellikte olmalıdır. Eğer yemek kap dışına taştıysa ya da yemekler iç içe karıştıysa müşterinin istemeyeceği bir durum oluşacak, işletme için ise kötü sonuçlar doğurabilecektir. Bu yüzden sıcak yemekler için ağırlıklı olarak alüminyum kaplar tercih edilmelidir. Alüminyum oldukça güvenli bir malzeme olduğu için gıda ile temasında herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. İçindeki yiyecekleri hem ışıktan hem de gazdan korumaktadır. Sıcağı hızlı bir şekilde iletme özelliği sayesinde yemeklerin çabuk soğumamasını sağlamaktadır. Dayanıklılığı sayesinde de gerektiği zaman fırın ya da mikrodalga fırında kullanılabilmektedir.

 

Hem insanların hem de işletmelerin pandemi sürecine alışmasıyla birlikte paket yemek kaplarının da farklı modelleri üretilmektedir. Özellikle kap içinde ayrı bölümlerin olması, yemeklerin birbirine karışmasını engellemektedir. Bu da tüketicilerin sevdiği ve tercih ettiği bir özelliktir.

Kahyaoğlu, karton bardaklar, double wall bardaklar, yemek paket servis kapları, dondurma kapları, karton kaseler ve bunun gibi daha pek çok ürünü müşterilerine hızlı, doğru ve zamanında ulaştırmaktadır. Bu ihtiyaçları uzun yıllardır İzmir’de eksiksiz bir şekilde karşılarken kalite ve profesyonelliği sayesinde de bünyesinde mutlu referanslar barındırmaktadır. Kahyaoğlu kalitesine siz de yakından şahit olmak ve ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, www.kahyaogluplastik.com.tr web sayfasını ziyaret etmeniz yeterlidir.