Son yıllarda tüketim alışkanlıklarının değişikliği, pandeminin etkisiyle farklı bir boyuta taşınmıştır. Kafe ve restoran gibi işletmelerin uzun bir süre kapalı kalması, insanların yeme alışkanlıklarını evlere ya da iş yerlerine çekmiş, talebi paket servise yöneltmiştir. Hal böyle olunca, işletmeler de hizmetlerini paket servis olarak değiştirmiştir. Ancak bunun için gerekli ve önemli birçok detay vardır. Bunlardan belki de en önemlisi, sunumdur. Müşteri, gelen yemeğin görünüşünü beğenmediği sürece izlenimi ilk bakışta kötü olacaktır. Bu yüzden yemeğin bulunduğu materyale oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

Alışkanlıkların değişimiyle birlikte kullan – at ürünler popüler olmaya başlamış, birçok gıda hem daha hijyenik hem de kullanımı daha kolay olan bu ürünler ile tüketilmektedir. Tek kullanımlık salata kapları da bunlardan bir tanesidir. Birçok işletmenin paket servisini kolaylaştıran ve müşterilerin memnuniyetini sağlayan salata kapları, hem işletmeye hem de müşteriye birçok avantaj sağlamaktadır.

Salata Kaplarının Avantajları

Salata kapları, boyutlarına ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Tercihe göre kapaklı ya da kapaksız modelleri bulunmakta, oval, sekisgen ya da kare şeklinde olabilmektedir. Kapaklı modellerinde plastik kapağın tak – çıkar fonksiyonu son derece kullanışlıdır.

Salata kaplarının en önemli özelliği, içindeki malzemelerin dökülmesini ya da sızdırmasını engellemesidir. Zeytinyağı, nar ekşisi ya da limon gibi sıvı malzemelerin bolca kullanıldığı salatalar kap içinde sorunsuz bir şekilde müşteriye teslim edilmelidir.

Farklı salata çeşitleri bulunmakta, bu salataların içine konulan malzemeler de farklılık göstermektedir. Peynir, domates, havuç ve bunun gibi birçok malzeme salatayla karıştırılmayacak ise bölmeli kaplar tercih edilmektedir. Ya da kullanım türüne göre bu bölmelere nar ekşisi, baharat ya da acı sos da koyulabilmektedir.

Salata kapları standart olarak 750, 1000 ve 1500 gram kapasiteli olarak üç modele ayrılmaktadır. İçindeki malzemenin görünmesi için genellikle şeffaf modeller kullanılmaktadır. Ancak işletme tercihine göre mat siyah da oldukça popülerdir. İşletmeler bu kapların üzerine kendi logo ya da amblemlerini yapıştırarak masrafsız bir kurumsal kimlik ve tanıtım çalışması yapabilmektedir. Bu da salata kaplarının bir diğer artısıdır.

Kahyaoğlu Plastik, İzmir’de faaliyetlerine başladığı günden beri kaliteli hizmet anlayışını müşterilerine hissettirmektedir. Her ihtiyaç ve beklentiyi karşılama odaklı çalışarak bugüne kadar başarılı referanslara sahip olan Kahyaoğlu Plastik, 40 yılı aşkın deneyimi ile sektördeki öncü firmalardan bir tanesidir. Geçen 40 yıl boyunca kendisini sürekli geliştirmekte, teknolojik yenilikleri bünyesine entegre etmektedir. Böylelikle müşterilerinin sorun ve problemlerine de yenilikçi çözümler getirmekte, hizmet verimliliğini artırmaktadır. Salata kapları, karton bardaklar, dondurma kapları, paket servis kapları, yoğurt kapları ve daha birçok ürün için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir, hakkımızda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.