Tek Kullanımlık Salata Kaseleri!

Günümüzde yalnızca restoran veya kafelerde değil hayatımızın her alanında kullanım kolaylığı sağlayan tek kullanımlık gıda kapları, işletmeler ve tüketiciler tarafından tercih edilen pratik ambalaj ürünleridir. Tek kullanımlık salata kaseleri ise içine konan salatayı taze ve hijyenik tutmaya yarayan kullan at paketlerden yalnızca biridir. 

Salata Kaselerinin Kullanım Alanları

Salata kaselerinin kullanıldığı alanlar ağırlıklı olarak salata ve salata türevlerinin üretimi gerçekleştirilen gıda işletmeleridir. Son yıllarda yalnızca vejetaryen ve vegan menüye sahip olan kafe veya restoranlar, kullan at salata kaseleriyle müşterilerinin sağlıklı ve lezzetli yiyecekler edinmesini sağlıyor. Pandemi ile birlikte gıda işletmelerinin kapatılması ya da kısıtlanması vatandaşların, evden sipariş vermelerine sebep olmuştur. Hal böyle olunca teslimat sırasında yiyeceklerin dökülmesini veya sızdırmasını engelleyen gıda kapları, paket servis yapan işletmelerin en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Tek Kullanımlık Salata Kaselerinin Özellikleri

Salata kaseleri, içine konacak olan onlarca farklı salata için çeşitlere ayrılmaktadır. Kapaklı ve kapaksız olmak üzere oval, kare veya sekizgen formda salata kaseleri hem kendinden kapaklı hem de tak-çıkar kapaklı türlere sahiptir. Hemen hemen tüm salata çeşitlerinde zeytinyağı kullanılmaktadır. Buradan hareketle kapaklı salata kasesinin tercih edilme sebepleri arasında, zeytinyağının sızdırmasını engellemek de vardır. 

Akdeniz salatası veya brokoli salatası gibi birden çok malzemeden oluşan karışık salatalar dışında havuç, marul, domates ve peynir gibi malzemelerin ayrı ayrı bölmelere koyulduğu sekizgen salata kapları da son zamanlarda popüler ambalaj ürünlerindendir. Nar ekşisi, acı sos veya baharatların ayrı ayrı sos ve meze kapları yerine tek bir kapta müşteri teslim edilmesi için bu tek kullanımlık kaplar oldukça kullanışlıdır. Salata kapları 750, 1000 ve 1500 gram olmak üzere farklı boyutlarda standartlara sahiptir. Kullanım kolaylığı sağladığı kadar şeffaf veya mat siyah seçeneğiyle de şık bir görünümü vardır.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, karton kase ve kapakları, microwave kaplar, sızdırmaz taşıma kapları, sıcak karton kaplar, sos ve meze kapları, silindir kutular gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir