Yazılar

Tek Kullanımlık Salata Kaseleri!

Günümüzde yalnızca restoran veya kafelerde değil hayatımızın her alanında kullanım kolaylığı sağlayan tek kullanımlık gıda kapları, işletmeler ve tüketiciler tarafından tercih edilen pratik ambalaj ürünleridir. Tek kullanımlık salata kaseleri ise içine konan salatayı taze ve hijyenik tutmaya yarayan kullan at paketlerden yalnızca biridir. 

Salata Kaselerinin Kullanım Alanları

Salata kaselerinin kullanıldığı alanlar ağırlıklı olarak salata ve salata türevlerinin üretimi gerçekleştirilen gıda işletmeleridir. Son yıllarda yalnızca vejetaryen ve vegan menüye sahip olan kafe veya restoranlar, kullan at salata kaseleriyle müşterilerinin sağlıklı ve lezzetli yiyecekler edinmesini sağlıyor. Pandemi ile birlikte gıda işletmelerinin kapatılması ya da kısıtlanması vatandaşların, evden sipariş vermelerine sebep olmuştur. Hal böyle olunca teslimat sırasında yiyeceklerin dökülmesini veya sızdırmasını engelleyen gıda kapları, paket servis yapan işletmelerin en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Tek Kullanımlık Salata Kaselerinin Özellikleri

Salata kaseleri, içine konacak olan onlarca farklı salata için çeşitlere ayrılmaktadır. Kapaklı ve kapaksız olmak üzere oval, kare veya sekizgen formda salata kaseleri hem kendinden kapaklı hem de tak-çıkar kapaklı türlere sahiptir. Hemen hemen tüm salata çeşitlerinde zeytinyağı kullanılmaktadır. Buradan hareketle kapaklı salata kasesinin tercih edilme sebepleri arasında, zeytinyağının sızdırmasını engellemek de vardır. 

Akdeniz salatası veya brokoli salatası gibi birden çok malzemeden oluşan karışık salatalar dışında havuç, marul, domates ve peynir gibi malzemelerin ayrı ayrı bölmelere koyulduğu sekizgen salata kapları da son zamanlarda popüler ambalaj ürünlerindendir. Nar ekşisi, acı sos veya baharatların ayrı ayrı sos ve meze kapları yerine tek bir kapta müşteri teslim edilmesi için bu tek kullanımlık kaplar oldukça kullanışlıdır. Salata kapları 750, 1000 ve 1500 gram olmak üzere farklı boyutlarda standartlara sahiptir. Kullanım kolaylığı sağladığı kadar şeffaf veya mat siyah seçeneğiyle de şık bir görünümü vardır.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, karton kase ve kapakları, microwave kaplar, sızdırmaz taşıma kapları, sıcak karton kaplar, sos ve meze kapları, silindir kutular gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Bölmeli Plastik Kap Kullanım Alanlar ve Faydaları

 

Bölmeli Plastik Kap Kullanım Alanlar ve Faydaları

Restoran, lokanta veya kafelerin menülerinde yer alan yiyecekleri elden veya paket servis siparişi aracılığıyla müşterilere iletmesi, gıda işletmelerine özel üretilen ambalaj ürünleriyle sağlanmaktadır. İçine konan yiyeceği sıcak veya soğuk tutmaya, dışsal bir etmenden korumaya ve sızdırma veya dökülme olmadan müşteriye ulaştırmaya yarayan gıda kapları tek kullanımlık olup %90’ı geri dönüştürülebilir nitelikte maddelerden meydana gelmektedir

 

Bölmeli plastik kaplar, menüsünde birden fazla yiyecek içeren gıda işletmeleri tarafından tercih edilen kullanışlı ve pratik ambalajlardır. Metal tabldot kullanımından esinlenerek yapılan bu plastik kaplar, katı veya sulu yiyeceklerin ayrı bölmelere koyularak işletmelerin her bir ürün için ayrı kap kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Özellikle son yıllarda fast food işletmeleri ana yemeğin yanında salata ya da sos ikramı ile müşterilerini memnun etmektedir. Bölmeli plastik kaplar bu ikramların konabilmesine olanak sağlayan kullanışlı ürünlerdendir.

 

Bölmeli plastik kaplara, son yıllarda evlerde kullanımı artan mikrodalga fırınlara özel üretilen kaplar da eşlik etmektedir. Mikrodalga fırınlar, birkaç dakikalık sürede içine konan yiyeceği ısıtmaya yarayan cihazlardır. Bölmeli mikrodalga kapları, katı ve sıvı yiyecekleri bir kerede ısıtmaya yarayan ve insan sağlığına zarar vermeyen kullanışlı kullan at ambalaj ürünlerindendir.

 

Gıda işletmeleri, yiyeceklerin uzun süre taze ve yenebilir kalmasını sağlamak için plastik ambalaj tercih etmektedir. Kapaklı ve bölmeli plastik kaplar kanserojen bir madde içermediği gibi, kurye taşımacılığı sırasında tümsek veya hız sebebiyle içine konan yemeğin dökülmesini, sızdırmasını ya da ezilmesini de engelleyerek müşteride iyi bir izlenim yaratmaktadır. 

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır bölmeli plastik kap, plastik çatal, bıçak ve kaşık, paket servis ve microwave kap, salata kabı ve kapağı, şarküteri ve meze kabı, plastik salata kapları, plastik servis kapları, plastik ve karton bardak gibi hızlı tüketimde kullanılan ambalaj ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Ürün, hizmet ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

plastik salata kabı üretimi,salata kabı

Günümüzde eve servis hizmetinin başlaması ile beraber oldukça sık tercih edilmekte olan hazır plastik servis ürünleri, işletmeler ve kullanıcılar açısından hızlı ve pratik bir kullanım avantajı getirmektedir. Özellikle işletmeler açısından self-servis ve ev servis hizmetlerinde tercih edilen plastik salata kapları, depolama ve servis kolaylığı ile kullanıma girmiştir.