Bölmeli Plastik Kap Kullanım Alanlar ve Faydaları

Restoran, lokanta veya kafelerin menülerinde yer alan yiyecekleri elden veya paket servis siparişi aracılığıyla müşterilere iletmesi, gıda işletmelerine özel üretilen ambalaj ürünleriyle sağlanmaktadır. İçine konan yiyeceği sıcak veya soğuk tutmaya, dışsal bir etmenden korumaya ve sızdırma veya dökülme olmadan müşteriye ulaştırmaya yarayan gıda kapları tek kullanımlık olup %90’ı geri dönüştürülebilir nitelikte maddelerden meydana gelmektedir

 

Bölmeli plastik kaplar, menüsünde birden fazla yiyecek içeren gıda işletmeleri tarafından tercih edilen kullanışlı ve pratik ambalajlardır. Metal tabldot kullanımından esinlenerek yapılan bu plastik kaplar, katı veya sulu yiyeceklerin ayrı bölmelere koyularak işletmelerin her bir ürün için ayrı kap kullanma ihtiyacını ortadan kaldırmaktadır. Özellikle son yıllarda fast food işletmeleri ana yemeğin yanında salata ya da sos ikramı ile müşterilerini memnun etmektedir. Bölmeli plastik kaplar bu ikramların konabilmesine olanak sağlayan kullanışlı ürünlerdendir.

 

Bölmeli plastik kaplara, son yıllarda evlerde kullanımı artan mikrodalga fırınlara özel üretilen kaplar da eşlik etmektedir. Mikrodalga fırınlar, birkaç dakikalık sürede içine konan yiyeceği ısıtmaya yarayan cihazlardır. Bölmeli mikrodalga kapları, katı ve sıvı yiyecekleri bir kerede ısıtmaya yarayan ve insan sağlığına zarar vermeyen kullanışlı kullan at ambalaj ürünlerindendir.

 

Gıda işletmeleri, yiyeceklerin uzun süre taze ve yenebilir kalmasını sağlamak için plastik ambalaj tercih etmektedir. Kapaklı ve bölmeli plastik kaplar kanserojen bir madde içermediği gibi, kurye taşımacılığı sırasında tümsek veya hız sebebiyle içine konan yemeğin dökülmesini, sızdırmasını ya da ezilmesini de engelleyerek müşteride iyi bir izlenim yaratmaktadır. 

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır bölmeli plastik kap, plastik çatal, bıçak ve kaşık, paket servis ve microwave kap, salata kabı ve kapağı, şarküteri ve meze kabı, plastik salata kapları, plastik servis kapları, plastik ve karton bardak gibi hızlı tüketimde kullanılan ambalaj ürünlerini müşterilerine sunmaktadır. Ürün, hizmet ve çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve bizimle iletişime geçmek için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.