Yazılar

Son yıllarda tüketim alışkanlıklarının değişikliği, pandeminin etkisiyle farklı bir boyuta taşınmıştır. Kafe ve restoran gibi işletmelerin uzun bir süre kapalı kalması, insanların yeme alışkanlıklarını evlere ya da iş yerlerine çekmiş, talebi paket servise yöneltmiştir. Hal böyle olunca, işletmeler de hizmetlerini paket servis olarak değiştirmiştir. Ancak bunun için gerekli ve önemli birçok detay vardır. Bunlardan belki de en önemlisi, sunumdur. Müşteri, gelen yemeğin görünüşünü beğenmediği sürece izlenimi ilk bakışta kötü olacaktır. Bu yüzden yemeğin bulunduğu materyale oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

Alışkanlıkların değişimiyle birlikte kullan – at ürünler popüler olmaya başlamış, birçok gıda hem daha hijyenik hem de kullanımı daha kolay olan bu ürünler ile tüketilmektedir. Tek kullanımlık salata kapları da bunlardan bir tanesidir. Birçok işletmenin paket servisini kolaylaştıran ve müşterilerin memnuniyetini sağlayan salata kapları, hem işletmeye hem de müşteriye birçok avantaj sağlamaktadır.

Salata Kaplarının Avantajları

Salata kapları, boyutlarına ve modellerine göre farklılık göstermektedir. Tercihe göre kapaklı ya da kapaksız modelleri bulunmakta, oval, sekisgen ya da kare şeklinde olabilmektedir. Kapaklı modellerinde plastik kapağın tak – çıkar fonksiyonu son derece kullanışlıdır.

Salata kaplarının en önemli özelliği, içindeki malzemelerin dökülmesini ya da sızdırmasını engellemesidir. Zeytinyağı, nar ekşisi ya da limon gibi sıvı malzemelerin bolca kullanıldığı salatalar kap içinde sorunsuz bir şekilde müşteriye teslim edilmelidir.

Farklı salata çeşitleri bulunmakta, bu salataların içine konulan malzemeler de farklılık göstermektedir. Peynir, domates, havuç ve bunun gibi birçok malzeme salatayla karıştırılmayacak ise bölmeli kaplar tercih edilmektedir. Ya da kullanım türüne göre bu bölmelere nar ekşisi, baharat ya da acı sos da koyulabilmektedir.

Salata kapları standart olarak 750, 1000 ve 1500 gram kapasiteli olarak üç modele ayrılmaktadır. İçindeki malzemenin görünmesi için genellikle şeffaf modeller kullanılmaktadır. Ancak işletme tercihine göre mat siyah da oldukça popülerdir. İşletmeler bu kapların üzerine kendi logo ya da amblemlerini yapıştırarak masrafsız bir kurumsal kimlik ve tanıtım çalışması yapabilmektedir. Bu da salata kaplarının bir diğer artısıdır.

Kahyaoğlu Plastik, İzmir’de faaliyetlerine başladığı günden beri kaliteli hizmet anlayışını müşterilerine hissettirmektedir. Her ihtiyaç ve beklentiyi karşılama odaklı çalışarak bugüne kadar başarılı referanslara sahip olan Kahyaoğlu Plastik, 40 yılı aşkın deneyimi ile sektördeki öncü firmalardan bir tanesidir. Geçen 40 yıl boyunca kendisini sürekli geliştirmekte, teknolojik yenilikleri bünyesine entegre etmektedir. Böylelikle müşterilerinin sorun ve problemlerine de yenilikçi çözümler getirmekte, hizmet verimliliğini artırmaktadır. Salata kapları, karton bardaklar, dondurma kapları, paket servis kapları, yoğurt kapları ve daha birçok ürün için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir, hakkımızda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Salata Kaseleri!

Günümüzde yalnızca restoran veya kafelerde değil hayatımızın her alanında kullanım kolaylığı sağlayan tek kullanımlık gıda kapları, işletmeler ve tüketiciler tarafından tercih edilen pratik ambalaj ürünleridir. Tek kullanımlık salata kaseleri ise içine konan salatayı taze ve hijyenik tutmaya yarayan kullan at paketlerden yalnızca biridir. 

Salata Kaselerinin Kullanım Alanları

Salata kaselerinin kullanıldığı alanlar ağırlıklı olarak salata ve salata türevlerinin üretimi gerçekleştirilen gıda işletmeleridir. Son yıllarda yalnızca vejetaryen ve vegan menüye sahip olan kafe veya restoranlar, kullan at salata kaseleriyle müşterilerinin sağlıklı ve lezzetli yiyecekler edinmesini sağlıyor. Pandemi ile birlikte gıda işletmelerinin kapatılması ya da kısıtlanması vatandaşların, evden sipariş vermelerine sebep olmuştur. Hal böyle olunca teslimat sırasında yiyeceklerin dökülmesini veya sızdırmasını engelleyen gıda kapları, paket servis yapan işletmelerin en çok tercih ettiği ürün haline gelmiştir.

Tek Kullanımlık Salata Kaselerinin Özellikleri

Salata kaseleri, içine konacak olan onlarca farklı salata için çeşitlere ayrılmaktadır. Kapaklı ve kapaksız olmak üzere oval, kare veya sekizgen formda salata kaseleri hem kendinden kapaklı hem de tak-çıkar kapaklı türlere sahiptir. Hemen hemen tüm salata çeşitlerinde zeytinyağı kullanılmaktadır. Buradan hareketle kapaklı salata kasesinin tercih edilme sebepleri arasında, zeytinyağının sızdırmasını engellemek de vardır. 

Akdeniz salatası veya brokoli salatası gibi birden çok malzemeden oluşan karışık salatalar dışında havuç, marul, domates ve peynir gibi malzemelerin ayrı ayrı bölmelere koyulduğu sekizgen salata kapları da son zamanlarda popüler ambalaj ürünlerindendir. Nar ekşisi, acı sos veya baharatların ayrı ayrı sos ve meze kapları yerine tek bir kapta müşteri teslim edilmesi için bu tek kullanımlık kaplar oldukça kullanışlıdır. Salata kapları 750, 1000 ve 1500 gram olmak üzere farklı boyutlarda standartlara sahiptir. Kullanım kolaylığı sağladığı kadar şeffaf veya mat siyah seçeneğiyle de şık bir görünümü vardır.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı plastik köşeli kaseler, karton dondurma kap ve kapakları, karton kase ve kapakları, microwave kaplar, sızdırmaz taşıma kapları, sıcak karton kaplar, sos ve meze kapları, silindir kutular gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Kahyaoğlu Plastik Paket Servis Ürünleri

Paket servis ürünleri alanında gelişen teknolojiyi yakından takip eden Kahyaoğlu Plastik, müşteri portföyünün istek ve ihtiyacına yönelik paket servis ürünlerinin satışını yapmaktadır.