Yazılar

Şeffaf Plastik Bardak

Şeffaf Plastik Bardak Kullanımı ve Faydaları

Günümüzde hem zaman hem de nakit tasarrufu sağlamak için kullandığımız, giydiğimiz, yediğimiz ve içtiğimiz hemen hemen her şey kullan at eşyalardan meydana gelmektedir. Bundan onlarca yıl önceki malzemelerin ekonomik ömrü çok daha uzun olmakla beraber günümüzde teknolojinin ilerlemesi nedeniyle üretim ve işletim maliyetlerinin düşmesi, firmaların ve vatandaşların ‘’kullan-at’’ olarak tabir edilen ürünlere olan yönelimini artırmıştır. 

Hızlı Tüketimin Kısa TarihiŞeffaf Plastik Bardak

Bugünkü haliyle neredeyse 2000’li yıllara kadar ülkemizde kafe ve fast food alışkanlığı yoktu. Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Türk kahvesi mahalle kahvehanelerinde ve aile çay bahçelerinde tüketilen geleneksel içeceklerimizden biriyken çay, adeta Türkiye ile özdeşleşen bir meşrubattır. Teknolojinin gelişmesi, internetin yaygınlaşması ve bireysel teşebbüslerin artmasıyla globalleşen dünyada sosyalleşme aktiviteleri de dönüşüme uğramıştır. Buradan hareketle fast food ve kafe işletmeleri hemen hemen her sokağın başında rastlayabileceğimiz mekanlar haline gelmiştir.

Fast food ve kafeler işletme sahiplerinin ve müşterilerin karşılıklı olarak memnun kalacağı bir çalışma prensibine sahiptir. Sattığı ürün veya sunduğu hizmet karşılığında kar sağlayan bir işletme ile belirli bir ücret karşılığında bu ürün veya hizmetleri satın alan müşterinin ilişkisi, günümüz hizmet sektörünün bel kemiğini oluşturur. Milyarlarca dolarlık iş hacminde hizmet sektörü hem içte hem dışta ülke ekonomisine katkı sağlarken, özellikle özgün konseptli kafeler ve gıda işletmeleri aracılığıyla kültürel ve sosyal gelişime de katkı sağlar. 

Plastik Bardak Kullanımı

Plastik bardaklar genellikle çevre kirliliği ile özdeşleşen ambalajlar olarak görülse de günümüzde kullanım değeri ve alanı itibariyle en çok tercih edilen ürünlerde ilk beşe girecek niteliktedir. Yalnızca plastik bardaklarda değil herhangi bir malzemenin bilinçsiz ve aşırı tüketimi çevreye zarar verecekken dikkat edilmesi gereken birincil faktör plastik bardağın kullanımı değil, plastik bardağın kullanıldıktan sonra geri dönüştürülerek hammadde tasarrufu ve temiz bir çevre sağlanması için tekrar kullanılmasıdır. 

Plastik bardaklar düğün, nişan ya da etkinlik fuarları gibi yerlerde davetlilere ikram edilecek olan soğuk meşrubatların koyulacağı en uygun yollu ve kullanışlı bardaklardır. Kullan at olması sebebiyle hem hijyenik hem de pratik bir fayda sağlaması, plastik bardaklara olan ilginin başlıca sebeplerindendir. 

Plastik bardaklar genel olarak ağzı kapalı paketlerde 100’lü, 300’lü, 500’lü hatta 1500’lü olmak üzere satılmakta olup, ihtiyaca göre müşteriye teslim edilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarında, sokaklarda ya da iş yerlerinde görmeye alıştığımız sıcak/soğuk içecek otomatlarında da kullanılabilen plastik bardaklar az yer kaplamaktadır. Şeffaf plastik bardaklar ağırlıklı olarak limonata, portakal suyu veya su gibi soğuk ya da ılık meşrubatlar için tercih edilmektedir. Sıcak içeceklerde bardağın erimesi ya da eli yakması sebebiyle daha çok karton bardak ya da frozen, milkshake ve smoothie gibi içecekler için üretilen kalın ve bombe kapaklı plastik bardaklar tercih edilmektedir.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Plastik Şarküteri Kaplarının Kullanım Alanları

Peynir, zeytin, salam, sucuk, sosis vb. yiyecek ürünlerinin satıldığı dükkanlar şarküteri dükkanı olarak tanımlanmaktadır. Günümüzde büyük alışveriş merkezlerin sayısının artması ve her türlü ürün ve eşyaya ulaşım imkanı sağlayan marketlerin yaygınlaşmasıyla söz konusu olan bu alışveriş mekanlarında şarküteri bölümleri açılmıştır.

Huhtamaki Bardak Çeşitleri Nedir?

İşletmeler günümüzde hızlı tüketime ayak uydurmakta ve buna bağlı çeşitli tüketim alternatifleri yaratmaktadır. Hızlı tüketimin getirdiği birçok değişikliğe bağlı olarak yeni nesil self-servis restoran ve cafeler yaygınlaşmakta kullanıcıların istek ve taleplerine oldukça önem verilmektedir. Bu değişiklikler bağlamında ortaya çıkan huhtamaki bardak kullanımı da hem işletmeler hem kullanıcı açısından oldukça caziptir.

double wall bardak

Double wall bardakları diğer karton bardaklardan ayıran en önemli özellik  çift katlı karton ambalaj ile üretiliyor olmasıdır. Böylece hem sıcak içecek nedeniyle tüketici bardağı elinde tutarken rahatsızlık duymadan bardağı tutabilir hem de bardağın…