Double Wall Bardak Nedir?

Cafe, restoran veya take away içecek satışı yapan işletmelerin hem kullanımı pratik olduğu için hem de maliyeti azalttığı için plastik bardak ve karton bardak çeşitleri kullanmaktadır. Gıda ambalajları arasında en fazla kullanılan ambalaj türlerinde olan bardaklar plastik, karton, double wall, şeffaf bardak olmak üzere farklı şekillerde üretilmektedir.

Şeffaf plastik bardaklar ve normal plastik bardaklar soğuk içecekler için sıklıkla tercih edilirken karton bardaklar ve double wall bardaklar sıcak kahve, çay vb. içeceklerin sunumunda ve tüketilmesinde kullanılmaktadır.

Double wall bardakları diğer karton bardaklardan ayıran en önemli özellik  çift katlı karton ambalaj ile üretiliyor olmasıdır. Böylece hem sıcak içecek nedeniyle tüketici bardağı elinde tutarken rahatsızlık duymadan bardağı tutabilir hem de bardağın içinde bulunan içecek kolaylıkla soğumaz.  Bu nedenle özellikle paket servis yani take away kahve satışı yapan işletmeler double wall bardak kullanmayı tercih etmektedir.

Double wall bardakların, farklı boyutlarda ve farklı ölçülerde, baskılı ve baskısız şekilde satışı yapılabilmektedir. Kahyaoğlu plastik baskılı ve baskısız double wall bardakların satışını yapmaktadır.

double wall bardak