Baskılı Şeffaf Bardaklar Nerelerde Kullanılır?

Gıda ambalaj kullanımının yaygınlaşmasına paralel olarak baskılı, baskısız karton bardak ve baskılı baskısız plastik bardak kullanımı da yaygınlaşmıştır. Özellikle içindekini gösteren ve soğuk içecekleri paketlemek ve servis yapmak için kullanılan plastik bardaklar son zamanlarda cafe, restoran vb. işletmelerde sıklıkla kullanıldığı görülmektedir.

Soğuk içeceklerin servis edilmesinde kullanılan şeffaf baskılı plastik bardaklar, farklı boyutlarda ve kapaklı modelleriyle kullanıcısına sunulmaktadır. Böylece  kapakları sayesinde içeceğin içerisine toz vb. yabancı maddelerin girmesinin önüne geçilmektedir.

Cam vb. bardakların kullanımına göre daha ekonomik olan şeffaf plastik bardaklar, işletmeler açısından daha maliyetli olduğu için tercih edilmektedir. Bu nedenle pek çok cafe vb. işletme renkli veya şeffaf baskılı plastik bardak kullanmayı tercih etmektedir.

Gelişen ambalaj teknolojisi ve baskılama teknolojisiyle birlikte üretilen şeffaf bardaklara istenilen desen, görsel veya logo, marka baskısı kolayca yapılabilmektedir. Baskılı plastik bardak kullanmak hem daha az maliyetli hem de kurumsal kimlik oluşturmada etkili ve tamamlayıcı bir yöntemdir.

soğuk içecek bardakları, şeffaf bardaklar kullanım alanlaro