Karton Dondurma Kaseleri Nerelerde Kullanılmaktadır?

Dondurma, süt ve sütün yanında kullanılan çeşitli malzemelerle üretilen, farklı meyve parçaları veya aromalarıyla farklı tat seçeneği bulunan soğuk sütlü tatlıdır. Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatlıları arasında en üst sırasında yer alan dondurma, cafe, restoran, büfe ve marketlerde rahatlıkla bulunabilmektedir.

Gıda ambalaj teknolojilerinin yaygınlaşması ve gelişmesiyle karton dondurma kaseleri dondurma servislerinde kullanılmaya başlanmıştır. baskısız veya baskılı karton dondurma kaseleri, farklı servis boylarıyla dondurmanın tüketicisine rahatlıkla ulaştırılmasını sağlamaktadır.

Karton malzemeler soğuğun veya sıcağın dışarı çıkmasını geciktirmektedir. Bu nedenle dondurma gibi soğuk yiyeceklerde veya çorba, kahve gibi sıcak içeceklerde karton ambalajların kullanımı genellikle tercih edilmektedir.

Karton dondurma kaseleri, soğukluğun dışarı çıkmasını yavaşlattığı için dondurmanın hızlı bir şekilde erimesini engellemektedir. Bu nedenle de 50 cc’den 1Lt’ye kadar farklı boyutlarda ve şekillerde karton dondurma kaseleri bulunmaktadır. Çeşitli renk ve baskılarda üretimi yapılan karton dondurma kaseleri paket servis ürünleri kategorisinde kullanılmaktadır.

Karton dondurma kaseleri nerelerde kullanılmaktadır.