Frozen Bardaklar ve Çift Duvarlı Bardaklar Nerelerde Kullanılır?

Paket servis ürünlerin kullanımının artması plastik ve karton tek kullanımlık ambalajların kullanımını yaygınlaştırmıştır. Frozen bardaklar ve da cafe, restoran, büfe gibi paket servis olarak içecek ürün satan işletmeler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Frozen bardaklar, şeffaf, kapaklı ve farklı boyutlarda üretilen genellikle soğuk içecekler için kullanılmaktadır. Baskılı veya baskısız üretilebilen frozen bardakların kullanımı yaz aylarında daha da fazla olduğu söylene bilmektedir. Kapaklı özelliklerde olması içerisinde bulunan içeceğe yabancı madde girmesini engellemektedir. Ayrıca soğuk içeceklerin tüketimi için üretilmesinden dolayı soğuk içeceğin kolay ısınmasını da engellemektedir.

Çift duvarlı bardaklar (double wall) ise, genel olarak normal karton bardaklara göre daha kalın olan ve sıcak içeceklerin sunumu ve tüketimi için kullanılan karton içecek ambalajlarındandır. Kahve, çay gibi içecek türlerinin paket servis şeklinde satışını yapan büfe, cafe, mağaza ve restoranlarda  çift duvarlı bardaklar sıklıkla kullanılmaktadır. Baskılı ve baskısız satışı yapılabilen çift duvarlı bardaklar, kalın karton tabakası sayesinde sıcak içeceklerin elle kolayca tutulmasına imkan sağlamaktadır. Aynı zamanda üretiminde kullanılan çift duvarları sayesinde içerisinde bulunan çayın veya kahvenin hızlı bir şekilde soğumasını da engellemektedir.

İzmir’de bulunan ve tüm Ege Bölgesine satış yapan Kahyaoğlu Plastik, baskılı ve baskısız frozen bardakların ve çift duvarlı bardakların satışını yapmaktadır.

frozen-bardaklar-ve-cift-duvarli-bardaklar-nerelerde-kullanilir