Paket Servis Kaplarının Çeşitleri Nedir?

Hızın ve sürekliliğin hakim olduğu günümüz dünyasında kişiler oldukça hızlı yaşam tarzları geliştirmeye başlamıştır. Hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu içerisinde yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde bu bağlamda kullanıcılara uygun yenilikler oluşturmuştur. 

Gıda ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere birçok sektörü etkileyen bu yeniliklerden biri olan paket servis kapları çeşitlerine ayrılmaktadır.  Kullanıcıların yaşam standartlarının değişimi, kentleşme ile birlikte yeme, içme alışkanlıklarının değişimi ile beraber hayatımızda yer edinen ev, işyeri gibi yerlere paket servis hizmetleri olgusu oluşmuştur.  Bu paket servis hizmetlerinde gıdanın kullanıcıya ulaşmasını sağlayan paket servis kapları oldukça önemlidir. 

Özellikle fast food, ev yemekleri, sıcak ya da soğuk içecek, tatlı gibi atıştırmalıkların restoran ve cafelerden kullanıcısına ulaşana kadar ki süreçte dış etkenlerden zarar görmesini engelleyen sıcak paket servis kapları, kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Yeteri kadar kaliteli olmayan paket servis kapları, gıdanın dökülmesine sebebiyet vererek işletmelerin itibarını zedeleyecektir. Bu sebeple işletmeler paket servis kaplarının seçiminde oldukça titiz davranmalıdır. 

Paket servis kapları, işletmeler için aynı zamanda bir reklam aracı olarak görülmektedir. Paket servis kaplarının üzerine işletmenin logo, amblem veya slogan içeriklerini baskılaması kullanıcıların işletmeyi tanımasını sağlamaktadır. Algıyı arttıran bu görsellik sayesinde marka bilinirliğinin artması amaçlanmaktadır. 

Paket servis kapları içecek veya gıda paket servisine göre ayrılmaktadır. İçecek tüketimi paket servisinde yer alan soğuk karton bardakları, sıcak karton bardaklar, frozen bardak, huhtamaki bardak, baskılı karton bardak,  baskılı şeffaf bardak ve kapaklı karton bardaklar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu şekilde içeceğin dökülmeden ve ısısını kaybetmeden kullanıcısına ulaştırılmasını sağlayan işletmeler müşteri memnuniyetlerini olumlu şekilde sağlamaktadır. Bir diğer paket servislerinde yer alan gıda kaplarında ise plastik salata kapları, sıcak servis kapları, plastik meze kapları ve dondurma kapları gibi çeşitli sızdırmaz plastik kaplar ile gıda dış etkenlere karşı korunarak tüketicisi ile buluşmaktadır. 

Kahyaoğlu Plastik, uzun yıllardır sektöründe plastik / karton bardak ve servis kapları hizmeti vermekte, kaliteli ve dayanıklı plastik paket servis kaplarını işletmeler ile buluşturmaktadır.  Kahyaoğlu Plastik ürünlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

PAKET SERVİS KAPLARININ ÇEŞİTLERİ NEDİR?