Değişen dünya düzeniyle birlikte trendler ve alışkanlıklar da değişmekte, hayatımıza yeni şeyler girmektedir. Teknolojinin gelişimi bu değişime katkı sağlamakta, insanlar da hayatlarını buna entegre etmektedir. Özellikle Covid – 19 ile birlikte iş ve özel hayattaki değişiklikler, bazı alışkanlıkları da değiştirmiştir. Nasıl mı?

 

Plastik Meze KaplarıPandeminin etkisiyle birçok şirket evden veya uzaktan çalışma olarak faaliyetlerine devam etmiştir. Dönem dönem dünyanın birçok bölgesinde ülkeler sokağa çıkma yasakları ve kapanma gibi kısıtlamalar getirmiştir. Restoranların kapalı olması ve insanların da evden çalışması, paket servisin önemini büyük ölçüde arttırmıştır. Hal böyle olunca, restoranlar beğenilen yemeklerini plastik kaplar ve plastik meze kapları aracılığıyla müşterilerine ulaştırmaktadır. 

 

Plastik meze kaplarının başlıca özelliği; sıcağa dayanıklı olmasıdır. Soğuk ve sıcak mezelerin rahatlıkla muhafaza edilebilmesi için özenle üretilen bu kaplar, yağlı ya da akışkan özellikteki gıdalar için de sızdırmaz ve dökülmez özellikte olmalıdır. Tek kullanımlık olmalarından ötürü son derece kullanışlı olan plastik meze kapları, kolay taşınabilir şekilde dizayn edilmektedir. 

 

Plastik meze kapları, küçük, orta ve büyük işletmelerin hepsinde oldukça tercih edilir bir üründür. Bunun sebebi; hem bulaşık derdinden kurtuldukları için zaman tasarrufu etmeleri hem de taşıma ve dağıtım gibi süreçleri çok daha pratik ve hızlı yapabilmeleridir. Kapaklı olmaları sebebiyle hem ürünün sıcak kalmasını hem de kişilerin çok daha hijyenik bir şekilde tüketmesini sağlar. 

 

Plastik meze kaplarının hammaddesi genellikle polipropilendir. Küçüklük ve büyüklükleri farklı kullanım alanlarına göre değişmektedir. Plastik meze kapları olarak üretilseler de yoğurt ve tatlı gibi farklı gıdalarda da kullanılabilmektedir.

 

Kahyaoğlu Plastik, plastik meze kaplarını farklı tarz ve modellerde de üretmektedir. Böylelikle işletmeler tarafından da oldukça beğenilmekte, talep görmektedir. Üretim ağırlıklı olarak şeffaf renkte yapılsa da isteğe bağlı olarak kabın rengi değişebilmektedir. 

 

Kahyaoğlu Plastik, faaliyetlerine başladığı andan itibaren paket servis kapları, plastik meze kapları, şeffaf bardak, take away bardak, plastik bardak, frozen bardak, plastik servis kapları ve baskılı şeffaf bardak gibi hızlı tüketim araçlarını müşterilerin talep ve beğenisine uygun olarak üretmektedir. İhtiyacı karşılamaya yönelik pratik çözümler sunmanın yanı sıra beklentiyi de en iyi şekilde karşılamaya odaklanmıştır.