Karton bardaklar, Y kuşağı ve özellikle Z kuşağıyla birlikte oldukça kullanılmaya başlamıştır. Yeni dünya düzeniyle birlikte hayatın çok daha hızlı yaşanması, pratik olan karton bardakların da kullanımının artmasına neden olmuştur. Kullan – at sınıfındaki ürünlerin en çok tercih edildiği karton bardaklar Türkiye’de yılda ortalama 5 milyarlık bir tüketime sahiptir. Günlük içecek tüketimi için son derece uygun ve kullanışlı olan karton bardaklar hem sıcak hem de soğuk içeceklerin rahatlıkla tüketilebilmesi için tasarlanmıştır. 

 

Karton bardaklar selüloz kağıttan yapılmakta ve içindeki sıvının bardağı ıslatmasını önlemek için plastik ya da mum ile kaplanmaktadır. Ayrıca sızıntı yaşanmaması için 1. sınıf polietilenli bir iç yapısı bulunmaktadır. Hijyenik yapıları sayesinde güvenli bir tüketim aracı olmakta, sıcak ve soğuk içeceklerin uzun süre kullanımında dahi sorun yaşanmamaktadır. 

 

Karton Bardakların Özellikleri

 

  • Karton bardakların doğaya olumsuz etkisinin diğer ürünlere göre daha az olması, özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilme sebeplerinden biri olmaktadır. Çevreci ve geri dönüştürülebilir yapısının yanı sıra gıdalara uygun hammaddesi ile enfeksiyon ve bakteri bulaşmalarını da en aza indirmektedir. 

 

  • Yapısı gereği dayanıklı ve sağlam olan karton bardaklar ile çok sıcak içecekler içilse dahi kullanımı oldukça kolaydır. İçindeki çok sıcak ya da çok soğuk içeceklerin mevcut durumlarını diğer bardaklara göre daha uzun süre korumaktadır.

 

  • Karton bardaklar, kurum, kuruluş ya da işletmelerin düşük maliyetler ile reklam çalışmaları yapmalarını sağlar. Dikkat çekici ve uygun fiyatlı bir reklam aracı olmanın yanı sıra kurumsal firmalar için logo, amblem ya da renklerine özgü baskılar da gerçekleştirilmektedir. Düğünler, kına geceleri, sünnetler ya da toplantılar gibi çeşitli organizasyonlar için de bu özelliği sayesinde tercih edilmektedir. 

 

Faaliyet göstermeye başladığı ilk günden beri ilk günkü heves ve heyecanla hizmet veren Kahyaoğlu Plastik, karton bardaklar, karton dondurma kaseleri, paket servis kapları, plastik meze kapları, şeffaf bardak, take away bardak, plastik bardak, frozen bardak, plastik servis kapları ve baskılı şeffaf bardak gibi hızlı tüketim araçlarını müşterilere sunmaktadır. İhtiyacı karşılamaya yönelik pratik çözümler önermenin yanı sıra beklentiyi de en iyi şekilde karşılamaya odaklanmıştır. Bu yüzden müşteri memnuniyetini her hizmetinde sağlamaktadır. İzmir’de hizmet veren ve ürünlerini Türkiye’nin her yeriyle buluşturabilen Kahyaoğlu Plastik ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.