Paket Servisinde Kullanılan Materyaller

Paket servisi, hızlı tüketim adı altında değerlendirdiğimiz bu konu yeme, içme gibi faaliyetlerinin de yer aldığı bu dönemde sektörlerde kullanıcılara uygun yenilikler oluşturulmaktadır. 

Gıda ve ambalaj sektörleri başta olmak üzere birçok sektörü etkileyen bu yeniliklerden biri olan paket servis kapları çeşitlerine ayrılmaktadır. Kullanıcıların yaşam standartlarının değişimi, kentleşme ile birlikte yeme, içme alışkanlıklarının değişimi ile beraber hayatımızda yer edinen ev, işyeri gibi yerlere paket servis hizmetleri olgusu fazlasıyla gelişmiştir. Bu paket servis hizmetlerinde gıdanın kullanıcıya ulaşmasını sağlayan paket servis kapları oldukça önemlidir. 

Özellikle fast food, ev yemekleri, sıcak ya da soğuk içecek, tatlı gibi atıştırmalıkların restoran ve cafelerden kullanıcısına ulaşana kadar ki süreçte dış etkenlerden zarar görmesini engelleyen sıcak paket servis kapları, kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Bu sebeple işletmeler paket servis kaplarının seçiminde oldukça titiz davranmalıdır.

Paket servis kapları, işletmeler için aynı zamanda bir reklam aracı olarak görülmektedir. Paket servis kaplarının üzerine işletmenin logo, amblem veya slogan içeriklerini baskılaması kullanıcıların işletmeyi tanımasını sağlamaktadır. Algıyı arttıran bu görsellik sayesinde marka bilinirliğinin artması amaçlanmaktadır.

Paket servis kapları içecek ve gıda paket servisine göre ayrılmaktadır. İçecek tüketimi paket servisinde yer alan soğuk karton bardakları, sıcak karton bardaklar, frozen bardak, huhtamaki bardak, baskılı karton bardak,  baskılı şeffaf bardak ve kapaklı karton bardaklar sıklıkla kullanılmaktadır. Bu şekilde içeceğin dökülmeden ve ısısını kaybetmeden kullanıcısına ulaştırılmasını sağlayan işletmeler müşteri memnuniyetlerini olumlu şekilde sağlamaktadır. Bir diğer paket servislerinde yer alan gıda kaplarında ise plastik salata kapları, sıcak servis kapları, plastik meze kapları ve dondurma kapları gibi çeşitli sızdırmaz plastik kaplar ile gıda dış etkenlere karşı korunarak tüketicisi ile buluşmaktadır. 

Kahyaoğlu Plastik, uzun yıllardır sektöründe plastik / karton bardak ve servis kapları hizmeti vermekte, kaliteli ve dayanıklı plastik paket servis kaplarını işletmeler ile buluşturmaktadır.  Kahyaoğlu Plastik ürünlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

soğuk içecek bardakları, şeffaf bardaklar kullanım alanlaro