Küçüğünden büyüğüne her yaş grubunun gözdesi olan dondurmalar, yaz sezonunun da gelmesiyle dondurma ve tatlı dükkanlarında yerini aldı. İşletmelerin dondurma çeşitleri ve porsiyonlarına özgü dondurma kapları ve küvetleri, Kahyaoğlu Plastik güvencesiyle hizmetinizde!

Dondurma Kapları ve Küvetleri

Online yemek ve kurye uygulamaları gündelik hayatın vazgeçilmezi haline gelmesiyle sıcakta kolayca eriyen dondurmaların evlere servis edilmesi dahi mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra, pandemi koşulları nedeniyle işletmelerdeki müşteri kotası uygulaması “takeaway” olarak tabir edilen “al-götür” işleminin de yaygınlaşmasına ortam hazırladı. Her iki satış yönteminde de, özellikle dondurma gibi kısa sürede teslim edilmesi gereken tatlılar için plastik ve karton dondurma kapları ve dondurma küvetleri önem kazandı.

Plastik ve karton ambalaj kapları çeşitleri arasında işletmeler tarafından en çok tercih edilen ambalaj ürünlerini platik ve karton dondurma kapları oluşturuyor. Geleneksel dondurma dükkanları, seyyar dondurma tezgahları ya da AVM içindeki mobil dondurma araçları porsiyon özelliklerine göre yenebilir külahtan plastik ve karton dondurma kaplarına yönelerek zaman, iş yükü ve maliyet tasarrufu yapmaktalar. Dondurma kaplarındaki baskılı desen seçeneği ile işletmeler, dondurmaların lezzeti yanı sıra estetik bir sunumu da edinmiş oluyorlar.

Plastik Dondurma Kaplarının Kullanım Alanları

Turistik bölgelerdeki dondurma dükkanları, seyyar dondurma tezgahları ve mobil dondurma araçları müşterilerin dondurma siparişlerini kısa sürede ve hijyenik biçimde sunmak için plastik ve karton dondurma kaplarını tercih edebilirler. Dondurmalar, özellikle sıcak havada kısa sürede eriyik hale gelerek hem şekil hem de lezzet kaybı yaşayabilir. Külah dondurmalardan ziyade dondurma kaplarının tercih edilmesi müşterilerin daha taze, daha estetik ve daha hijyenik dondurma yemelerini sağlar. Kapladığı alan itibariyle oldukça pratik ve kullanışlı olan plastik dondurma kapları çeşitlerini incelemek için: https://kahyaogluplastik.com.tr/karton-dondurma-kap-ve-kapaklari/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Plastik dondurma kapları birden fazla çeşidin birbirlerine karışmasını önleyerek tat ve görüntü dokusunun bozulmasını engeller. Karton dondurma kaplarının yanı sıra bölmeli plastik kaplar da tercih edilebileceği gibi daha küçük porsiyonlarda daha fazla çeşit sunan dondurma, tatlı ve waffle dükkanları, cafeler ve restoranlar dondurma çeşit ve menü özelliklerine göre kap ve kapak tercihinde bulunabilirler.

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.