Paket Servis Ambalaj Ürünleri

Plastik paket servis kaplarını hızlı tüketim faaliyetleri çatısında değerlendirdiğimiz vakit yeme ve içme gibi günlük ihtiyaçlar için oldukça kullanışlı ve pratik ürünler olarak kabul edebiliriz. Pandemi koşulları sebebiyle evlere servis hizmetinin her geçen gün önem kazanması ve insanların online yemek sipariş ve kurye uygulamalarını önemli bir alışkanlık haline getirmeleriyle paket serviste kullanılan plastik ambalajlar ciddi bir ihtiyaca karşılık geliyor.

Paket Serviste Kullanılan Ambalajlar

Fast-food gıdalar, hazır ev yemekleri, sıcak veya soğuk paket içecekler ile meze ve atıştırmalıklar tüketicilere ulaşana kadar dış dünyaya karşı korunaklı olmalıdır. Günümüzde hem kullan-at özellikte olmaları hem de işletmeler nezdinde ekonomik bir çözüm sunmaları sebebiyle plastik paket servis kapları en kabul gören çözümlerden birini ifade etmektedir. Müşterilerin hijyenik ve eksiksiz bir ürün teslimatına vereceği olumlu tepki gıda işletmelerinin marka bilinirliklerini besleyeceği gibi, ürün iadesinden doğan zaiyat ve zarar da engellenmiş olur.

Plastik Paket Servis Kapları

Gıda işletmelerinin en önemli gider kalemlerinden biri de paket serviste ve elden satışta kullandıkları ambalajdır. Günümüzde kullanılan plastik kap ve ambalajların %95 geri dönüştürülebilir olması hem çevreye uyumlu hem de ekonomik bir çözüm olmakla beraber, kaliteli ve dayanıklı paket kullanılarak teslimat sırasında yaşanabilecek olası bir kazaya karşı da önlem alınmış oluyor. Motosiklet çantasında gerek aşırı hızdan gerek kötü yol koşullarından dolayı dökülen, sızdıran ya da şekli bozulan siparişler müşterilerde olumsuz bir etki bırakacaktır. Buradan hareketle satılan ürün veya sunulan hizmet türüne göre seçilen ambalajların hem yiyecek veya içeceği tam anlamıyla muhafaza etmesi hem de dayanıklı olması gerekmektedir.

Plastik Paket Servis Kap Çeşitleri

Satılan gıda ürünü veya sunulan hizmete göre hem şekil hem de hacim farkı bulunan paket servis kapları kabaca;

  • Plastik ve karton içecek ambalajları
  • Plastik ve karton yiyecek ambalajları

olarak 2’ye ayrılabilir.

Plastik ve Karton İçecek Ambalajları

Kahve dükkanları, cafeler, restoranlar başta olmak üzere sıcak veya soğuk meşrubat servisi yapan tüm gıda işletmeleri ve içecek otomatlarında kullanılmak üzere plastik ve karton içecek ambalajları tercih edilmektedir.

  • Çay, kahve, meyve suyu, frozen, frappe, smoothie, milkshake, limonata ve cola gibi sıcak veya soğuk meşrubatlarda kullanılabilecek içecek ambalajları; Tek duvarlı karton bardak, çift duvarlı karton bardak, huhtamaki bardak ve frozen bardağı olarak özetlenebilir.

Plastik ve Karton Yiyecek Ambalajları

Sıcak ve soğuk meşrubatlara kıyasla çok daha fazla çeşide hitap eden yiyecekler cafe, restoran, lokanta ve tost evlerinde plastik ve karton yiyecek ambalajları tercih edilmektedir.

  • Çorba ve sulu yemek, iskender, köfte, tavuk ve kırmızı et ürünleri, çiğ köfte ve midye gibi Türk usulü fast food yiyecekler olarak özetlenebilir.

Kaliteli ve dayanıklı ürünlerin vazgeçilmez adresi: Kahyaoğlu Plastik!

Sektöründe uzun yıllardır baskılı-baskısız karton ve plastik pet bardak, microwave kaplar, paket servis ürünleri, salata kaseleri, sos kapları, meze kapları, karton ve dondurma kaseleri gibi geniş bir ürün ağına sahip olan Kahyaoğlu Plastik birçok gıda işletmesine sektörüne özel ihtiyaçları doğrultusunda hizmet vermektedir. Kahyaoğlu Plastik ürün ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi almak ve sipariş oluşturmak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir; bizimle iletişime geçebilirsiniz.