Dondurma Sezonu Açılıyor!

Tüm Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının yükselmesiyle dondurma sezonu açılmaktadır. Kafeler, dondurma dükkanları, tatlıcılar ve  pastaneler dondurma siparişlerini en estetik ve hijyenik biçimde müşterilerine sunmak için, karton dondurma kaselerini tercih etmektedir.

Karton Dondurma Kaselerinin FaydalarıKarton Dondurma Kabı

Dondurma, belirli bir sıcaklıkta ya da açık ortamda kısa sürede eriyebilen lezzetli bir tatlı türüdür. Dondurma servisi yapan işletmelerin 7’den 70’e herkesin severek tükettiği dondurmayı hem dükkanlarında hem de ev teslimatında erimeden ve temiz biçimde müşterilerine sunması marka bilinirliği ve kar marjının artırılması yönünde edinilen en etkili tutumlardan biridir. Karton dondurma kaselerinin yanı sıra hızlı tüketimde kullanılan hemen hemen tüm plastik ve karton ambalaj ürünleri %90 oranında geri dönüştürülebilir materyallerden üretilmekte olup; çevre kirliliğine karşı alternatif oluşturmaktadır. Buradan hareketle fast food tüketiminin ve evlere servis alışkanlığının yığılarak arttığı pandemi koşullarında önemi her geçen gün artan dondurma kaseleri, işletmelerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği ambalaj ürünlerindendir. Karton dondurma kaseleri ve bölmeli dondurma kaplarının kullanılabileceği işletme türleri ise;

 

  • Kafeler: Sıcak ve soğuk meşrubatların yanı sıra Türk ve dünya tatlılarına da yer veren kafelerde uzun yıllar boyunca metal, cam ya da porselen dondurma kaseleri kullanımda iken günümüzde hem kullanım kolaylığı hem de maliyet açısından avantajlı olan karton dondurma kaseleri tercih edilmektedir.
  • Dondurma Dükkanları: Onlarca farklı çeşitte ve türde dondurmanın yer aldığı dondurma dükkanları, hızlı ve hijyenik ürün teslimatı sırasında karton dondurma kaseleri kullanmaktadır. Birden fazla çeşitte sipariş talebine yönelik bölmeli ve plastik dondurma kapları zaman ve maliyet tasarrufu olanağı da sunmaktadır.
  • Tatlıcılar: Hizmet politikaları gereği insanların hem sağlıklı hem de lezzetli tatlılara ulaşmasını sağlayan tatlıcılar günümüzde evlere sipariş ve online restoran uygulamalarının artması sebebiyle siparişlerini en hızlı ve eksiksiz teslimat yöntemlerine yönelmiştir. Karton dondurma kaseleri dondurmaları sıcaktan koruyarak erimesini belirli bir süre engelleyerek lezzet kaybının yaşanmasını mani olur.

 

Kahyaoğlu Plastik, sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, baskılı şeffaf bardak, kapaklı karton bardak, frozen bardak, karton bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, huhtamaki bardak gibi çeşitli hızlı tüketimde kullanılan materyalleri müşterilerine sunmaktadır. İzmir’de hizmet veren Kahyaoğlu Plastik tüm ürün ve hizmetlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.