Yaz aylarının vazgeçilmez lezzeti olan dondurmalar için özel üretilen dondurma ambalajları işletmeler ve müşteriler için pratik ve kullanışlı bir üründür. Kullan-at gıda ambalajlarından biri olan dondurma ambalajları cafe, restoran, market, dondurma ve tatlı dükkanlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

 

dondurma ambalajları, kahyaoğlu plastik ambalaj çözümleri dondurma kapları, baskılı dondurma kapları, baskısız dondurma kapları, dondurma kaseleriKullan At Dondurma Ambalajları

 

Online yemek siparişi ve kurye uygulamalarının yaygınlaşması ile birlikte hazır gıda tüketimi de önemli ölçüde artış göstermiştir. Pandemi nedeniyle bir mekanda oturabilecek müşterilere kısıtlama getirilmesi elden sipariş alışkanlığı da gelişmiştir. Külah dondurmalara kıyasla daha hijyenik ve sağlıklı bir kullanım şansı sağlayan karton ve plastik dondurma ambalajları, servis sırasında yaşanan vakit kaybının da önüne geçmektedir.

 

Gıda işletmelerinin servis esnasında yaşadığı sorunlara ve ekstra maliyetlere karşı alternatif bir çözüm olarak kabul gören kullan at karton ve plastik dondurma ambalajları farklı boy, renk ve baskıda üretilebilmektedir. İşletmelerin sunum kalitesini de artırmaya hizmet eden bu kapların farklı dondurma çeşitleri düşünülerek bölmeli biçimde üretilmesi, ekstra kap giderlerini de engellemektedir. Buradan hareketle kullan at özellikte olan dondurma ve tatlı kapları daha uygun maliyetlerde temin edilerek gıda işletmelerine fayda sağlamaktadır.

 

Karton ve Plastik Dondurma Kaplarının Avantajları

 

Gıda endüstrisinde paket dondurma tüketimi yaygınlaşmış olsa da geleneksel servis ve paket servis uygulamalarının hacmi de bir o kadar geniştir. Porsiyon bazlı sipariş usulüyle çalışan cafe, restoran, dondurma ve tatlı dükkanları için ambalaj etmeni oldukça önemlidir. Bu ihtiyaca yönelik imal edilen karton ve plastik dondurma kapları oldukça pratik ve kullanışlı bir çözümdür. Karton ve plastik malzemelerden üretilen dondurma kap ve kapakları farklı boyutlarıyla müşterilere farklı porsiyonlarda ürün satışını mümkün kılar. 150 cc’ye kadar farklı boyut ve renkli baskı seçenekleriyle şık bir sunum da böylece gerçekleşmiş olur.

 

Karton dondurma kaplarına kıyasla plastik ve strafor köşeli dondurma kapları ise 500 gramdan 5 litreye kadar büyük ölçekli porsiyonlar için tercih edilmektedir. Farklı derinliklerde ve boyutlarda üretilen dondurma kapları sıklıkla kiloyla dondurma satışı yapan pastaneler ve dondurma dükkanları tarafından kullanılmaktadır. İzmir’de faaliyet gösteren Kahyaoğlu Plastik, plastik ve karton paket servis ambalajları üretimi yapan firmalardan baskılı karton dondurma kasesi, baskılı karton bardak, sıcak içecek bardağı, dondurma kasesi vb. pek çok paket servis ambalaj ürünlerinin tedariğini yaparak paket servis hizmeti veren işletmeler satmaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.