Hızlı tüketim alışkanlıklarının artması sebebiyle gıda işletmelerindeki paketleme ve ambalajlama süreci eskiye kıyasla önem kazanmıştır. Online sipariş ve kurye uygulamalarının belirlediği süre aralığında siparişlerin teslim edilmesi gerekliliğinden doğan sürat, kimi zaman yiyeceklerin dökülmesine ve yenemez hale gelmesine sebep oluyor. Plastik salata kaseleri, bu sorunun çözümü için etkili ve ekonomik bir yöntem olarak karşılık bulmaktadır.

Paket Serviste Kullanılan Plastik AmbalajlarPlastik Kapaklı Salata Kasesi

Günümüzde her 10 gıda işletmesinden 8’inin online yemek sipariş ve kurye uygulamalarını kullandığı düşünülmektedir. Teknolojinin ilerlemesi ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte gıda sektöründe oluşan ani arz ve talep artışında pandeminin de etkisi bir hayli fazladır. Paket servis yapan işletmeler ürünlerini taze, eksiksiz ve estetik biçimde servis edebilmek için kullandıkları kap ve ambalajlara ilave önlemler geliştirmiştir. Sulu ya da şerbetli tatlılarda sızdırmaz plastik kap kullanılırken köfte veya patates gibi yiyeceklerde bölmeli plastik kap kullanmak buna iyi bir örnek olabilir.

Çevre dostu uygulamalar kapsamında plastik kap ve kapakların %95 geri dönüştürülebilir hale gelmesi hem işletmelere hem de tüketicilere fayda sağlamaktadır. Hal böyle olunca “kullan-at” olarak tabir edilen tek kullanımlık plastik ambalajlar da hazır gıda üreticilerinin en önemli kalemlerinden birini oluşturmaktadır. Cafe, restoran, lokanta ve diğer tüm işletmelerde yalnızca paket servis değil “al-götür” uygulamalarının da yaygınlaşmasıyla elden satış yapan yiyecek dükkanları, bu tür paketleri düzenli olarak kullanmaktadır.

Plastik Salata Kasesi Kullanımı

Uzun yıllar -neredeyse- yalnızca vegan ve vejetaryen bireyler ile özdeşleşen salata siparişleri, günümüzde sağlıklı ve düzenli beslenmenin temeli olarak kabul görmeye başladı. Diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının günün hemen hemen her saatine uygun salata çeşidini perhiz listesine eklemesi, hem yerel hem de Dünya salata çeşitlerine olan talebin de artmasına sebep olmuştur. Salatanın içerdiği yüksek besin değerlerini muhafaza edebilmek ve müşteriye taze ve sağlıklı bir sunum yapabilmek için kullanılabilen plastik salata kaseleri hem işletmeler hem de tüketiciler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Moto-kurye paket taşımacılığı sırasında gerek sürat gerekse bozuk yollardan dolayı siparişlerin dökülmesi, sızdırması, patlaması ya da birbirine karışması müşteri tarafından hiç hoş karşılanmayacak bir durumdur. Son yıllarda hemen hemen tüm yemek çeşitleri için özel geliştirilen plastik kap ve kapak türleriyle yemeklerin eksiksiz biçimde teslim edilmesi, müşteri memnuniyetini artıran bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. İşletmeler hem motosiklet çantasını daha nizami şekilde istifleyebiliyor hem de kusursuz bir teslimat ile müşteri memnuniyetlerini ve sadakatlarını artırabiliyorlar.

Kahyaoğlu plastik, sektöründe uzun yıllardır yer alan uzman ve deneyimli kadrosuyla müşterisine farklı kullanım deneyimleri sunan bir markadır. Kahyaoğlu plastik, ürünlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.