Günlük hayatta sıcak içeceklerin en çok tüketildiği yerlerden biri şüphesiz ki iş yerleridir. Ofislerin fazlalaşması ve plaza hayatının yaygınlaşması, sıcak içecek tüketimine bir hayli etki etmektedir. Ofis içindeki sıcak içecek tüketiminin yanı sıra, işletmelerden take – away olarak alınarak da tüketimi yapılmaktadır. İşte bu alışkanlıkta hayati bir önemi olan ve kullanıcılara çok önemli artılar sağlayan karton bardaklar, sıcak içecekler için vazgeçilmez bir araçtır.

Hammaddesinde selüloz bulunan karton bardakların yapısı son derece sağlam ve dayanıklıdır. Bu yüzden sıcak içecekler ile bir tepkime oluşturmamakta, yapısı bozulmamakta ya da sağlığa herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Sıcak içeceklerde karton bardak tercih edilmesinin başlıca sebepleri vardır;

 

  • Yapısında, diğer bardaklara nazaran çok zararlı madde barındırmamaktadır. Doğal malzemelerden üretilen ve bu yüzden de geri dönüştürülebilir özelliğe sahip bardaklar gönül rahatlığıyla tek kullanım bardaklar olarak kullanılabilmektedir.

 

  • Dış yapısından dolayı tüketiciye çok sıcak içeceklerde bile rahat bir kullanım ve içim sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde yürürken ya da parkta otururken tüketilebilmektedir. Oldukça hafif olmaları, kullanım kolaylığı ve rahatlığı da sunmaktadır.

 

  • Karton bardaklar ile birlikte üretilen kapakları, içeceklerin dökülmesini engellemektedir. Başlangıçta çok sıcak olan bu içeceklerin ilk başta içimini kolaylaştıran kapaklar, son yıllarda birçok farklı model ile tüketicinin karşısına çıkmaktadır.

 

  • Kullanım kolaylığının bulunması, kullan – at özelliğinin olması, cam bardaklar gibi kırılma riskinin olmaması ve plastik bardaklara göre daha şık gözükmesi, birçok farklı alanda tercih edilmesini sağlamıştır. Ofisler, okullar, hastaneler, devlet kurum ve kuruluşları gibi pek çok farklı noktalarda karton bardaklar kullanılmaktadır.

 

  • Birbirinden farklı renkte ve tasarımda üretilebilmesi, karton bardakların kullanım alanını genişletmektedir. Üzerine logo, amblem ya da slogan gibi baskılar uygulanabilmesi, birçok işletmenin de reklam çalışmaları için tercihini karton bardaklardan yana kullanmasını sağlamaktadır.

Sektöründe çok uzun bir süredir faaliyet gösteren Kahyaoğlu, son yıllarda en çok tercih edilen karton bardakları müşterileriyle buluşturmaktadır. Bunu yaparken taahhüt ettiği tarihte teslim etmekte, beklentileri en iyi şekilde karşılamaktadır. Bugüne kadar sayısız işin altına imzasını atan Kahyaoğlu Plastik, mutlu sayısız referansa sahip olmanın gururuyla çalışmaktadır. İlk günkü heves ve heyecanını hiç kaybetmemekte, her geçen gün kazandığı deneyim ve tecrübeleri de üstüne ekleyemektedir. Daha detaylı bilgi almak ve hizmet yelpazesini yakından incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz.