Doğada çözünebilen plastik ambalaj üretimi çevreye olan duyarlılığımızdan ve sorumluluğumuzdan kaynaklanmaktadır.

Çevre dostu ambalaj kullanımı arttıkça plastik ambalaj kullanımı katlanarak azalacaktır. Doğa dostu ürünlerin üretiminde çevreye atık bırakılmamakta su, hava kirletilmemektedir. Üretim fireleri geri dönüşüm ile tekrar kullanılmaktadır. Bu çevreci poşetler doğaya terk edildiklerinde plastik ambalajların aksine parçalanıp dağılabilmektedir.

Dünyada her gün miyarlarca adet poşetin kullanıldığını ve doğaya bırakıldığını düşünürsek önümüze çıkan tablo içler acısıdır. Bu sorunun farkında ve gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakma bilincinde olan devletler, konvansiyonel poşetlerin kullanımını azaltma (marketlerde poşetlerin parayla satılması gibi) ve yasaklama yoluna gitmişlerdir.

Konvansiyonel poşetlere alternatif; file, bez torba, kese kağıdı ve teknolojinin sunduğu alternatif olarak gösterilmektedir. Kullanım ve dayanıklılık açısından konvansiyonel poşetlerden farkı olmayan, üretim aşamasında kullanılan malzeme sayesinde doğada çabuk çözülebilen bio poşetler maliyet açısından, konvansiyonel poşetlerden bir miktar daha pahalıdır. Çocuklarımızın mirası olan çevrenin korunmasına katkı sağlamak hepimizin ortak sorumluluğudur.24 ay gibi kısa bir sürede yüzde 100 çözünerek doğaya dönüyor. Oysa konvansiyonel plastikler yüzlerce yıl çevreyi kirletmeye devam ederler.