Karton ve plastik ambalaj ürünleri özellikle yiyecek, içecek sektöründe gıdaları korumak, saklamak, taşımak için kullanılmaktadır. Plastik ambalaj ve karton ambalajlar sanılanın aksine doğaya zarar vermeyen yapıları ile kullanıldıkları gıda ürününü tadını ve yapısına zarar vermez ve dışarıdan gelecek zararlı maddelerin gıdanın içine girmesine engel olmaktadır.

Ambalaj sektörünün gelişmesi ve çeşitliliğinin artmasıyla farklı formatlarda, boyutlarda, renklerde ürünlerin üretilmesine katkı sağlamaktadır. Kullanılacak ambalajların müşteriye özel olarak baskılı şekilde üretilmesi yiyecek ve içecek servisi yapan işletmelerin bilinirliklerini arttırmak için önemlidir. Bu nedenle bu tarz hizmet veren cafe, restaurant ve oteller kendilerine özel baskılı plastik ve karton ambalajları kullanmayı tercih etmektedir.

Firmaya özel baskılı üretilen karton bardak, kase vs. ambalajlar kullanım alanlarına göre de farklılık göstermektedir. Sıcak ve soğuk içecekler için karton bardaklar farklı boylarda ve ölçülerde üretilerek her türlü müşteri isteğine göre tasarlanmaktadır. Aynı zamanda sıcak ve soğuk yiyecek ürünlerinin saklanması ve paket servis edilmesi için farklı boyutlarda ve seçeneklerde özel olarak tasarlanmaktadır.

Karton bardak ve Diğer ambalaj ürünleri alanında hizmet veren Kahyaoğlu Plastik bu alanda çevre dostu ve gıdaya hiçbir şekilde zarar vermeyen, müşteri isteğine göre farklı boyutlarda, renklerde ve baskılı olarak hizmet vermektedir. Daha detaylı bilgi için www.kahyaogluplastik.com.tr web sitesinden ulaşabilirsiniz.