Neden Karton Bardak Kullanmalıyız?

Karton bardak kullanımı gıda işletmeleri ve kahve dükkanları tarafından tercih edilerek işletme sahiplerine ve tüketicilere çeşitli kolaylıklar ve avantajlar sunar. Toptan fiyatına oldukça uygun fiyatlı, çevreye ve doğaya zarar vermeyen, soğuk-sıcak içecekler için birçok farklı ebatta, adette ve biçimde çeşidi olduğu için özellikle pandemi döneminde kullanım oranı ve işlevselliği artan bir kullan-at üründür. 

Bilindiği üzere pandemi nedeniyle kahve dükkanları, kafeler, restoranlar ve diğer gıda işletmeleri kısıtlı bir çalışma düzenine geçmişlerdir. Alınan kararlara göre bir kahve dükkanında ya da kafede oturarak yeme-içme faaliyetleri mümkün değildir. Bunun yerine hem işletmeleri hem de tüketicileri gözeten bir karar olarak ‘’al-götür’’ uygulamasına geçilmiştir. Böylece sabahları işyerlerine giden ya da iş çıkışı evine dönen insanlar kahve dükkanlarından kahvelerini alabiliyorlar. İşte karton bardakların kullanım avantajları da burada başlıyor.

Karton bardaklar içine konan içeceğin sıcak ya da soğuk oluşuna göre çeşitlilik göstermektedir. Özellikle sıcak içeceklerde ısıdan dolayı içeceğe karışacak herhangi bir katkı ya da koruyucu madde, insan sağlığına zarar verebilecektir. Karton bardaklar bu prensiple hem insan sağlığını hem de içine konan içeceği koruyan zararsız ürünlerdir.

Plastik, cam ve metal materyallerin doğada çözünme hızı oldukça uzun sürelere yayılmaktadır. Doğada hızlıca çözünen ve doğaya herhangi bir zararlı katkı maddesi bırakmayan ambalaj, saklama ve taşıma ürünlerine olan ilgi artmıştır. Buradan hareketle, ‘’neden karton bardak tercih etmeliyiz?’’ sorusunun yanıtı ‘’daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için’’ cevabını verebiliriz.

Sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, karton bardak, baskılı şeffaf bardak, frozen bardağı, paket servis ürünleri, dondurma kapakları gibi sayısız ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermekte olan Kahyaoğlu Plastik hakkında detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.