Çok Amaçlı Plastik Gıda Kaplarının İşletmeler İçin Önemi

Her geçen gün artan fast food gıda tüketimiyle işletmeler hem müşteri memnuniyetini artırmak hem de maliyetlerini azaltmak için çok amaçlı plastik gıda kaplarını tercih etmektedir. İyi bir deneyim için sipariş edilen ürünün eksiksiz ve hijyenik olarak müşteriye ulaştırılması sızdırmaz plastik kapların kullanımını artıran nedenler arasındadır. Ambalajların insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyecek maddelerden üretilmesi de hem üreticilerin hem de işletmelerin dikkat etmesi gereken diğer hususlardır. 

Pandemi döneminde paket ürün taşımacılığı ve al-götür gıda hizmeti artış göstermiştir. İşletmeler, hazır tüketim gıdalarına olan ilgiden en iyi derecede faydalanmak için ürün paketlemesine ayrıca önem vermişlerdir. Plastik gıda kapları en basit haliyle içine konan ürünün eksilmeden, dökülmeden ve şekil bozukluğuna uğramadan hijyenik biçimde müşteriye ulaşmasını sağlayan tek kullanımlık ambalajlardır. 

Bir gıda işletmesinin sürekli olarak tercih edilmesinde müşterilerine iyi bir deneyim yaşatması önemlidir. Bu deneyim birkaç unsura dayanmaktadır;

  1. Ürünün eksiksiz biçimde müşteriye ulaşması: Birçok gıda işletmesi, ürünlerinin görsellerine yemek sipariş uygulamalarında ya da menülerinde yer vermektedir. Sipariş edilen ürünün görsellerde yer aldığı şekilde müşteriye ulaşması, restoran ya da lokantanın bir sonraki siparişlerde tercih edilmesinde önemli bir faktördür. Şarküteri ve karton kapları bu amaca hizmet eder.
  1. Ürünün dökülme, sızdırma ya da şekil bozukluğuna uğramadan teslim edilmesi: Özellikle çorba ya da şerbetli tatlı üretimi yapan firmalara yönelik eleştirilerin başında, gıdaların teslimat sırasında dökülmesi ya da sızdırması gelir. Bu aşamada sızdırmaz taşıma kapları ve plastik çorba kaseleri kullanım değeri yüksek ürünlerdir.
  1. Ürünün hijyenik biçimde müşteriye ulaşması: Gıda işletmelerinin en önem verdiği husus, gıdaların dışsal herhangi bir maddeye maruz kalmadan müşteriye iletmektir. Hijyenik bir ortamda üretilen ürünler yine hijyenik biçimde tüketiciye ulaştırılmalıdır. Plastik sızdırmaz kap ve kutular içine konan gıdayı muhafaza etmekle beraber her boyutta ve biçimde gıda için birçok ebatta ve adette, oldukça ekonomik fiyatlara temin edilebilmektedir. 

Sektöründe uzun yıllardır baskılı karton bardak, karton bardak, baskılı şeffaf bardak, frozen bardağı, paket servis ürünleri, dondurma kapakları gibi sayısız ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermekte olan Kahyaoğlu Plastik hakkında detaylı bilgi almak için www.kahyaogluplastik.com.tr web adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.