Plasti̇k ve Karton Dondurma Kap Çeşi̇tleri̇ Nelerdi̇r?

Plastik ve karton ambalaj kapları çeşitleri arasında en fazla tüketilen ürünlerden birisi plastik ve karton dondurma kaplarıdır. Küçüğünden büyüğüne her yaş grubunun severek yediği dondurma bildiğiniz üzere  yaz aylarının vazgeçilmez tatlısı olarak bilinir.

Günümüzde artık kolayca ulaşabileceğimiz her yerde görebileceğimiz ve tüketebileceğimiz dondurmalar, top şeklinde ya da küçük, orta, büyük külah şeklinde farklı boyutlardaki kaplara konularak müşteriye sunumu gerçekleşmektedir.

Bir çok renk ve boyutta üretilen aynı zamanda da dikkat çeken dondurma kapları, müşterilerin dondurmayı kolayca tüketebilmeleri için özel olarak hazırlanmaktadır. Bunun yanında müşterilere dondurmanın soğuk yapısından etkilenmemeleri için özel kaplarda sunum yapılmasıda bu kapların tercihi açısından oldukça istenilen ve beğenilen bir yapısı olduğu gözler önüne sermektedir. 

Günümüzde bildiğiniz üzere dondurma kasesi olarak sunulan farklı modelleri mevcut olan plastik ambalajlar bulunmaktadır. Bu farklı modellerden ilki ve en bilineni plastik köşeli dondurma kap ve kapaklarıdır. Çoğunlukla kiloluk dondurma taleplerinde kullanılan bu kapların büyüklüklerine göre değişiklik gösterdiklerinden bahsetmekte oldukça fayda vardır. 

Bu kaplar aynı zamanda bölmeli özellikleri sayesinde farklı aromaların birbirlerine karışmamasını ve dokusunu bozmasını da engeller. Böylelikle bölmeli plastik kaplarında tercih edildiğini söylemek isteriz. Bir diğer kap çeşidinden bahsedecek olursak o da karton dondurma kap ve kapaklarıdır. Plastik kap gibi kiloluk dondurma hacmi olmayan karton dondurma kapları daha küçük ve porsiyon olarak anında tüketilmesi gerektiği için bu şekilde servis edilmektedir. Kap ve kapaklarının avantajları sayesinde dışarıdan ulaşabilecek herhangi bir yabancı maddenin dondurmaya girmesini engellemektedir. 

Dondurma kapları ve diğer gıda kap ve ambalajları için daha fazla bilgi edinmek adına www.kahyaogluplastik.com  web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Karton dondurma kaseleri nerelerde kullanılmaktadır.