Sos Kap ve Kapaklarının Kullanım Alanları Nerelerdir?

Restaurant, cafe, otel restaurantı gibi mekanların paket servis hizmetine başlıklarıyla birlikte plastik ve karton gıda ambalajların kullanımında artış yaşanmıştır.  Neredeyse tüm gıda ürünlerine özel olarak geliştirilen özel plastik ambalajlar hem servisi yapan firma için hem de müşteri için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Gıdalara dışarıdan gelebilecek yabancı maddelerden de koruyan gıda ambalajları arasında bulunan sos kap ve kapakları söz konusu firmalar arasında sıklıkla kullandıkları ambalaj türleri arasında sayılabilmektedir.

Yiyeceklerin lezzetini tamamlayan sosların tüketicisine ulaşana kadar yemekle birleşmemesi ve sağlam bir şekilde tüketiciye ulaşması konusunda kolaylık sağlayan sos kapları, kullanım alanlarına göre ve porsiyonlarına göre farklı boyutlarda üretilmektedir. Kapaklı yapıları sayesinde içerisinde bulunan sosun dökülmeden, sağlam bir şekilde tüketicisine ulaşmasına yardımcı olmaktadır.

Restoranlar, cafeler açısından bakıldığında  ise porsiyonluk sos kalıplarının kullanılması ve sosların bu ambalajlarla birlikte servis yapılması maliyetlerin azaltılmasında ve verimliliğin sağlanmasında etkili olmaktadır.

Türkiye genelinde sos kap ve kapakları dahil pek çok gıda ambalajının satışını yapan Kahyaoğlu Plastik, kaliteli, kullanışlı, gıdanın içeriğine zarar vermeyen ambalajları ile müşterilerine istediği ürün hizmetini sunmaktadır.