Baskılı Karton Bardaklar ve Baskılı Şeffaf Bardaklar

Yiyecek ve içecek sektöründe yaşanan hızlı değişimler kendisini gıda ambalajlarında da göstermektedir. Özellikle gıda işletmelerin paket servis hizmeti vermeye başlamaları ile birlikte kullan at tabak ve kullan at bardak ambalajlarının kullanımlarında hızlı bir artış yaşandığı görülmektedir. Paket servis hizmetleri ya da yaygın kullanımıyla self-servis hizmeti uygulayan gıda işletmeleri genel olarak karton ve plastik malzemelerden üretilen ambalaj çeşitlerini tercih etmektedir.

Paket servisi veren işletmeler tarafından içecek servisinde sıklıkla kullanılan baskılı karton bardak ve baskılı şeffaf bardaklar, kapaklı çeşitleri ile birlikte hem işletme hem de tüketici açısından pratik ve kolay bir kullanım deneyimi sunmaktadır. Tüketiciler, baskılı karton bardak ve baskılı şeffaf bardak ile içeceğini istediği zaman ve yerde tüketilmektedir. Böylece iş yoğunluğunun fazla olduğu ve zamanın değerli olduğu günümüzde ciddi anlamda zaman tasarrufu sağlanmış olmaktadır. İşletmelerin ise baskılı karton bardak ve baskılı şeffaf bardak kullanmalarının en önemli etkeni ise, baskılama teknolojisi sayesinde bardakların üzerine logo ve firma bilgilerini baskılayarak tüketici üzerinde algı pazarlaması imkanı sağlamasıdır. Tüketici ile birlikte istenilen her yere götürülebilen baskılı bardakları firmanın her yerde reklamını yapmaktadır. Bu nedenle karton bardak ve şeffaf bardakların baskılı olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Baskılı karton bardak kullanımının işletmeye sağladığı diğer bir müşteri algısı ise, karton kullanımının çevre dostu olmasıdır. Bilindiği gibi karton doğada geri dönüşebilen ve plastik ürünlere nazaran daha kolay yok olabilen bir ambalaj maddesidir. Dolayısıyla işletmelerin baskılı karton bardak kullanması hem çevre dostu olduğunu kanıtlamakta hem de müşterilerin farkında olmadan çevreyi kirletmemelerine katkı sağlamaktadır. 

Kapaklı Karton Bardak Nedir?