Baskılı Karton Bardaklar

Karton bardak kullanımı son zamanlarda özellikle paket servis ürünlerinin tüketiminin artmasına bağlı olarak yaygınlaşmıştır. Özellikle kullan at ürün olması ve tüketiciye yanında gezdirme ve gezerken içeceğini tüketmesine olanak sağlaması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

Cafe, restoran, AVM vb. gibi insanların sıklıkla uğradığı ve hızla alışveriş yaptığı gıda ve içecek işletmelerinde kullan at ürünlerden olan baskılı karton bardaklar sıklıkla kullanılmaktadır. Baskılı karton bardaklar ve plastik bardaklar,  maliyet açısından cam, polikarbon bardak ve/veya mika bardaklara göre daha az maliyetlidir. Bu nedenle paket servis hizmeti veren işletmeler tarafından baskılı karton bardak ve baskılı plastik bardak kullanımı tercih edilmektedir.

Üzerlerine istenilen her türlü baskı yapılabilen karton bardaklar kullanıcı ve tüketici isteğine göre çeşitli boy ve ölçülerde üretilmektedir. Genel olarak sıcak içeceklerin tüketiminde kullanılan karton bardaklar kapakları sayesinde kolaylıkla kullanılabilmektedir.

baskılı karton bardaklar