Dondurma Kaplarının Kullanımı ve Çeşitleri

Plastik ve karton ambalaj çeşitleri arasında en fazla tüketilen ürünlerden birisi dondurma kaplarıdır. Yediden yetmişe herkesin severek yediği dondurma özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatlıları arasında yerini almaktadır.

Cafe, restoran, AVM, market, büfe vb. pek çok farklı mekandan kolayca ulaşılarak tüketilebilen dondurmalar, genellikle küçük, orta, büyük olmak üzere farklı boyutlarda dondurma kaplarına konularak tüketiciye sunulmaktadır.

Farklı renkte ve boyutta üretilen dondurma kapları, tüketicinin dondurmayı kolayca tüketebilmesi için özel olarak hazırlanmaktadır. Dondurmanın soğuk yapısından etkilenmeyen kaplarda tüketiciye sunulan dondurmaların aynı zamanda paket servis de yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Plastik ve karton dondurma kapları çeşitleri nelerdir?

Dondurma kasesi olarak üretilen farklı modellerde plastik ambalaj bulunmaktadır. Bunlardan ilki plastik köşeli dondurma kap ve kapaklarıdır. Büyüklükleri değişiklik gösteren bu dondurma kapları çoğunlukla kiloluk dondurma siparişlerinde kullanılmaktadır. Ayrıca bölmeli plastik dondurma kapları sayesinde farklı aroma daki dondurmaların birbirine karışması engellenmektedir.

Diğer bir dondurma kap çeşiti ise, karton dondurma kap ve kapaklarıdır. Kiloluk dondurma kaplarına oranla daha küçük boyutta üretilen karton dondurma kapları dondurmanın anında tüketilmesi için veya porsiyon olarak servis yapılması için kullanılmaktadır. Kapakları sayesinde dışarıdan gelebilecek yabancı maddelerin dondurmaya girmesini engellemektedir.

Dondurma kapları ve diğer gıda kap ve ambalajları için daha fazla bilgi edinmek için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.