Double Wall Karton Bardaklarının Kullanım Kolaylıkları

Günümüzde artık her sektörde değişiklikler ve yeni gelişmelerle karşılaşabiliyoruz. Bu yenilikçi yaklaşım süreci artık yiyecek ve içecek sektörüne de yansımış durumda. Yiyecek ve içecek sektöründe ki hızla değişen ve hızı seven gelişmelerin beraberinde getirdiği bir takım önemli detaylar ortaya çıkmış durumda. Bahsettiğimiz bu değişiklikler yiyecek ve içecek sektörünün belki de en önemlilerinden olan take away yaygın kullanımıyla paket servis hizmetidir. Artık günümüzde hemen hemen bütün cafe ve restoranlar müşterilerine paket servis hizmeti veriyor. Günümüzde özellikle Covid-19 salgınıyla birlikte paket servis hizmetine talep bir hayli fazla görülüyor. 

Özellikle içecek tüketiminde basit al ve gezerek tüket mantığını destekleyen take away sisteminde double wall bardaklardan yararlanılmaktadır. Kullan at bardaklar işletmelere çeşitli türde ve özellikte üretilmektedir. Plastik ve karton bardak olarakta seçenekleri mevcuttur. Soğuk ve sıcak içime göre bardak talepleri değişiklik göstermektedir. Bahsetmiş olduğumuz kullan at bardaklardan birisi ve en önemlisi de double wall bardaklardır. Türkçe kelime anlamı çift duvarlı bardak olan double wall bardaklar özellikle kahve, çay, salep vb. sıcak içecek servislerinde çoğunlukla tercih edilmektedir. Double wall bardaklar çift duvar özellikleriyle diğer bardak çeşitlerine göre biraz daha kalın ve dayanıklıdır. İçeceğin kendi sıcaklığını muhafaza etmesine ve üzerinde bulunan ikinci katmandan dolayı tüketim esnasında el yakmasını minimuma indirmektedir.  Kaliteli baskı teknolojisi sayesinde firmalar kendi logo ve bardak tasarımlarını yaptırabilir , marka bilinirliğini ön plana çıkartabilirler.  

Böylece hem içecekler tüketim esnasında kolayca soğumamakta hem de tüketici konforlu bir şekilde içeceğini tüketebilmektedir. Double wall bardakların kullanım kolaylıklarından bir diğeri ise sadece sıcak içecek tüketiminde kullanılmamasıdır.

Kahyaoğlu Plastik, uzun yıllardır sektöründe plastik / karton bardak ve servis kapları hizmeti vermekte, kaliteli ve dayanıklı plastik paket servis kaplarını işletmeler ile buluşturmaktadır.  Kahyaoğlu Plastik ürünlerini detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Baskılı Karton Bardaklar İşletmeler için Neden Önemlidir?