Kapaklı Karton Bardakların Sektördeki Önemi

Yiyecek ve içecek sektöründe yaşanan dev gelişmeler, hazır ve hızlı gıda ihtiyacının yaygınlaşması ile gıda ambalaj sektöründe de gelişmelerin olgunlaşmasına neden olmaktadır.

Sektörde dikkat çeken kullan at gıda ambalaj kullanımının yaygınlaşması, devamında farklı malzemelerden üretilen çok çeşitli ambalaj türlerinin ortaya konulmasında etkili olmaktadır. Bu yüzden sıcak ve soğuk içecek/yiyecekler için farklı materyallerden ambalaj üretimi yapılmaktadır.

Kapaklı karton bardaklar günümüzde hem sıcak hem soğuk içecek üretimi ve satışını temsil eden firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kapaklı karton bardaklarda kullan – at ambalajlar arasında yer almaktadır. Kapaklı karton bardaklar içeriğinde genelde kahve, çay, vb. sıcak tüketilen içeceklerin tüketiciye sunulmasında kullanılmaktadır. Ambalajlar çoğu zaman plastik malzemelerden üretilen korumalı kapakları sayesinde içerisinde bulunan sıcak sıvının soğumasını engellemektedir. 

Bunun yanında kapaklı karton bardakların sektördeki önemi olarak belirteceğimiz bir diğer konu ise, kapaklı karton bardakların kapakları sayesinde içerisinde bulunan içeceğe toz vb. herhangi rahatsız edici maddenin girmesini engellemektedir. Ayrıca karton kapağı sayesinde içerisinde bulunan sıvı içeceği dökülmelere karşı engellemektedir.

Sektöründe yıllardır yer alan Kahyaoğlu plastik; karton bardak, baskılı karton bardaklar, kapaklı karton bardak, çift duvarlı bardak, double wall bardak, plastik salata kapları, plastik servis kapları, frozen bardak, baskılı şeffaf bardaklar, soğuk karton bardaklar, sıcak karton bardaklar, plastik meze kapları gibi geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Ürünlerimizi detaylı incelemek için www.kahyaogluplastik.com.tr adresini ziyaret ederek bizimle iletişime geçebilirsiniz.