Sıcak Karton Bardaklar ve Soğuk Karton Bardakların Kullanım Alanları

Farklı kullanım alanlarına göre farkı boy ve ölçülerde geliştirilen gıda ambalajlarının son dönemde kullanımı yaygınlaşmıştır. plastik ve karton maddelerden üretilen ambalajlar özellikle hazır gıda üretimi ve/veya satışı yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır.

Hazır gıda ambalajları arasında yer alan karton bardaklar ise içecek satışı yapan firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Sıcak ve soğuk içecekler için farklı özellikte  bardak ambalajlar kullanılmaktadır. Bunun en önemli sebebi sıcak ve soğuk içeceğinin ısısının hızlı bir şekilde kaybolmasını engellemek, tüketicinin kolayca bardağı taşıması ve içeceği tüketmesidir.

Kahve ve çay gibi sıcak içecek çeşitlerinin take away satışını yapan firmalar tarafından sıcak karton bardaklar sıklıkla tercih edilmektedir. Sıcak karton bardaklar, içeceğin ısısının kolayca kaybolmasını engellemektedir. Aynı zamanda tüketicisinin rahatlıkla elinde tutması ve tüketmesi için özel olarak tasarlamıştır.

Soğuk meyve suları, asitli içecekler, soğuk kahveler için özel olarak üretilen soğuk karton bardak çeşitleri ise çoğunlukla bu tarz soğuk içecek satışı yapan firmalar tarafından kullanılmaktadır. İçeceğin hızı bir şekilde ısınmasının önüne geçilmek için özel olarak üretilen soğuk karton bardak modelleri, tıpkı sıcak içecekler için üretilen karton bardaklar gibi tüketicinin içeceği kolayca tüketilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Karton bardaklarının her iki türü de farklı boyutlarda üretilebilmektedir. Aynı sahip oldukları sızdırmaz kapakları sayesinde içerisinde bulunan sıvının dökülmesini ve dışarıdan yabancı maddelerin bardağın içerisine girmesini engellemektedir..

Çift Duvarlı Bardak Kullanımının Önemi