Karton Dondurma Kaplarıyla Plastik Köşeli Dondurma Kaplarının Kullanım Alanları

Dondurma, havaların ısınmasıyla en çok tercih edilen ve tüketilen atıştırmalıklardan birisidir. Her ne kadar gıda endüstrisi içerisinde paket dondurma tüketimi yaygınlaşmış olsa da klasik anlamda ev/el yapımı dondurmaların tüketimi de söz konusudur.

Bu tür porsiyon dondurma satışı yapan pastane, cafe vb iş yerlerinde genellikle sıklıkla kullanılan dondurma kap ve kapakları, dondurmanın paketlenmesi ve müşteriye sunulmasında önemlidir. Bu nedenle kaliteli olmasına dikkat etmek gerekmektedir.

Karton ve plastik malzemelerden üretilen dondurma kap ve kapakları, farklı boyutlarıyla müşteriye farklı porsiyonlarda ürün satışı yapılmasına olanak sağlamaktadır. 150 cc’ye kadar farklı boyut seçenekleriyle üretilen dondurma kapları, renkli baskı seçenekleriyle müşteriler tarafından da dikkat çekilmesi amaçlanmaktadır.

Plastik ve strafor köşeli dondurma kapları ise, 500 gr’dan 5 Lt kadar daha büyük porsiyonların satışının yapılması için kullanılmaktadır. Farklı derinliklerde ve boyutlarda üretimi yapılan söz konusu bu dondurma kapları sıklıkla kiloluk dondurma satışı yapan pastaneler tarafından kullanılmaktadır.

karton-dondurma-kaplari-plastik-koseli-dondurma-kaplarinin-kullanimi