Sos Kap ve Kapaklarının Tercih Edilme Nedenleri

Gıda sektöründe ambalaj kullanımının yaygınlaşması artan maliyetlerin azaltılmasının yanı sıra evlere ve iş yerlerine servis hizmetlerinin yaygınlaşması ile hızlanmıştır. Özellikle paket servis hizmeti veren işletmelerde sıklıkla kullanılan gıda ambalajları çoğunlukla plastik, karton veya strafor malzemelerden üretilen ambalajlardır.

Söz konusu ambalajlardan biri olan sos kap ve kapakları ise, plastik malzemelerden üretilmektedir. Ayrıca gıda işletmelerinde sıklıkla kullanılan ambalaj malzemelerinden birisidir. 20 cc ile 180 cc’ye kadar farklı boyutlarda sos ürünlerinin konulması için üretilen sos kapları, sızdırmaz kapakları sayesinde ürünlerin güvenli saklanmasını ve taşınmasını kolaylaştırmaktadır.

İşletme için kullan at mantığına dayanan plastik kap ve kapaklar maliyetleri düşürmek açısından son derece önemlidir. Bu nedenle çoğunlukla plastik gıda kapları tercih edilmektedir. Bu bağlamda sos kapları, paket servislerde kullanıldığı gibi cafe, restoran vb gibi işletmelerde doğrudan yemek siparişlerinin yanında da kullanılabilmektedir.

Kahyaoğlu plastik, satışını yaptığı farklı boyutlara sahip sos kap ve kapaklarıyla müşterilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. 

sos kap ve kapakları