Bölmeli Plastik Gıda Kapları Kullanımı

Son zamanlarda plastik ve karton ambalajların kullanımında gözle görülür bir artış yaşanmaktadır. Bu değişim kendisini gıda ambalaj sektöründe de göstermiştir. Farklı boyutta, renkte, yapıda, baskılı veya baskısız olarak tasarlanabilen plastik ve karton gıda ambalajları paketli ürün satışı yapan firmalar tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

İzmir ambalaj sektöründe faaliyet gösteren ve plastik kap denildiğinde akla gelen önemli firmalar arasında yer alan Kahyaoğlu Plastik, geniş plastik ve karton ambalaj ürün gamıyla müşterilerine sayısız seçenek sunmaktadır.

Plastik sos kaplarından şarküteri zeytin kaplarına, plastik sızdırmaz çorba kaselerinden kapaklı salata  kaplarına kadar çeşitli gıdalar için özel olarak üretilen plastik gıda kapları bulunmaktadır. Bu plastik kaplardan birisi de 3 bölmeli plastik kaplardır.

Bölmeli plastik kaplar farklı gıda ürünlerinin birbiri ile karışmasının önüne geçerek birden fazla gıdanın aynı kapta taşınmasına ve servis edilmesine olanak sağlamaktadır. Paket servis hizmeti veren gıda firmaları için bölmeli plastik kapaklı gıda kapları, oldukça iş kolaylaştıran ve hem maliyet hem de yer tasarrufu sağlayan ambalaj ürünlerdendir. Bölmeli yapılarından dolayı farklı yiyeceklerin birbirine karışmasını engelleyerek tat karmaşasını önlemektedir. Aynı zamanda kapaklı yapıları nedeniyle oluşabilecek sızma ve dökülmelerin yaşanmasını engellemektedir.

bölmeli plastik kaplar