Plastik Gıda Ambalajı Kullanarak Kurumsallığınıza Nasıl Katkı Sağlayabilirsiniz?

Restaurant, cafe, pastane, coffee shop gibi günümüzde popüler olan ve take away satışı yapan firmalar, devamlılıklarını devam ettirmek için pazarlama stratejileri geliştirmelidir. Söz konusu bu stratejiler içerisinde pazarlama karmasının bir ayağı olan tutundurma faaliyetleri oldukça önemlidir.

Reklam, tanıtım, halkla ilişkiler gibi faaliyetleri kapsayan tutundurma süreci kurumsallığın müşterilere sunumu, pekiştirilmesi açısından üzerinde durulması gereken bir konudur. Broşür, reklam filmi, tabela, sosyal medya gibi tutundurma faaliyetlerin yanı sıra, kullanılan magnet ve ambalajlarda tutundurma faaliyetleri için kullanılan araçlar arasındadır.

Take away satışlarda sıklıkla kullanılan ve müşterilerin yanında taşıyabilecekleri plastik ve karton ambalajlarda firmanın markası, logosu ve iletişim bilgilerinin yer alması firmanın bilinirlik oluşturulması açısından etkili bir yöntemdir.

Günümüzde kullanımı sıklaşan  plastik kap,tabak ve karton bardak ve kaplar, üretici firma tarafından müşteri isteklerine göre farklı boy ve büyüklükte, farklı renkte ve istenilen desende üretilebilmektedir. Üzerinde istenilen şekilde baskı yapılabilmekte, ve yazı yapılabilmektedir.

Özellikle kış aylarının vazgeçilmezi olan sıcak içeceklerin konulduğu sıcak karton bardak ve yaz aylarının vazgeçilmezi dondurmaların konulduğu  karton dondurma kaplarının marka ve logo baskılı olması firmanın kurumsallığının sağlanması ve bilinirliğinin artması açısından etkili bir tutundurma faaliyetidir.

Kapaklı Karton Bardak Nedir?